Obradoiro – Fuenlabrada Maç Analizi! (12 Mart)

fersu-yahyabeyogluEv sahibi sezon başında aldığı galibiyetlerle ligde tutunmaya çalışıyor ve şuanda 13.sıradalar. Son 8 maçlarından sadece 1 galibiyet elde edebildiler ki kendi sahalarında oynadıkları 11 maçtan sadece 6 galibiyet çıkarabildiler. Kendi sahalarında kaybettikleri son 3 maçta ortalama 9 fark yediler. Geçen hafta ise deplasmanda Manresa karşısında galibiyete ulaştılar, genç Yusta ve tecrübeli Caloiaro o maçın yıldızıydı. Sezon genelinde ise tabiki en büyük silahları ligin de aynı zamanda sayı kralı olan Polonyalı keskin nişancı Waczynski.

Fuenlabrada ligin en keyif veren hücum takımlarından biri. Aldıkları 12 galibiyetle de şuanda 6.sırada kendilerine yer buldular. Son 10 maçlarından 6 galibiyet çıkardılar ve formda olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Geçen hafta güçlü Valencia karşısında kendi sahalarında gayet iyi direndiler ve sadece 5 sayıyla yenildiler. Deplasman karneleri çok değil ve 10 maçta sadece 3 kere kazanabildiler belki ama bu 3 galibiyetin ikisi yakın zamanda geldi, yani deplasmanda da istim üzerindeler. Tecrübeli Scott ve Popovic ile beraber büyük takımların yakında takip ettiği Sırp guard Paunic takımın en dikkat çeken isimleri.

Son haftaların formda takımı Fuenlabrada kadro kalitesi ve playoff yolundaki yüksek arzusu ile Obradoiro deplasmanından da galibiyet çıkaracaktır. Verilen handikapı da değerlendirerek rahatlıkla 2 oynanabilir.

Tahmin: Ms2 (+1,5)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın