New York Liberty – Dallas Wings Maç Analizi! (15 Haziran)

necaWnba’de New York Liberty sahasında Dallas’ı konuk edecek. Liberty 9 maçta 5 galibiyet elde etti. Son maçlarında Stars’ı farklı mağlup ettiler. Son çeyrekte üstün bir oyun oynamaları bu galibiyeti perçinleyen nokta olmuştu. Charles ve Rodgers takımın en iyi skorerleri. Özellikle Charles’ın dışarı çıkarıp ters taraftan ceza atışlarını değerlendiren Zellous da iyi katkı sağlamakta. Tanisha Wrigt da kontrolü ele aldığında can alıcı pasları ile rakip takımın savunmasın dengesini bozmakta.

Dallas ise 9 maçta 3 galibiyet elde etti. Son 3 karşılaşamayı kaybettiler ve hücumda istediklerini yapmadılar. Aerial Powers yükselen bir değer. Sims ve Christmas bu oyuncuya ayak uydurmakta zorluk çekiyorlar. Pota altında sıkıntıları var Paris’in hantallığı kolay topları baskete çevirememekte. Takıma sonradan katılan Glory ise kaliteli bir oyuncu ancak henüz takım oyununa katılamadı.

Liberty rakibine göre daha kaliteli bir kadroya sahip ve ev sahibi faktörünü iyi kullanan takımlardan ilk yarıda farkı açarak maçı kazanırlar düşüncesindeyim. Toplam sayı limitinde ise zayıf bir alt düşüncem olduğunu belirteyim.

Tahmin : İY 1 (-4.5)

İlginizi Çekebilir

Utah Jazz – Oklahoma City Thunder Maç Analizi! (24 Nisan)

Utah Jazz seride ev sahibi avantajını alamamıştı. İlk maçı Oklahoma’da 8 sayı farkla kaybetmesine rağmen …

Bir Cevap Yazın