New Orleans Pelicans – Oklahoma City Thunder Maç Analizi! (21 Aralık)

Anthony Davis liderliinde varlığını belli etmeye çalışan Pelicans, dün Philadelphia’ya karşı beklediğim gibi kazandı. Ancak İlk 2 çeyrekte iki farklı takım izledik ki bu aslında takip edenlerin bileceği gibi New Orleans tarafından alışılmış bir durum. Savunmada sorun yaşıyorlar. Hücumda ise ana taktikleri topu pota altına indirebilmek. Bunu başardıklarında Davis gerekini bir şekilde yapıyor. Yakında takımdan ayrılacak Ömer Aşık’ta artık ilk 5’te mücadele etmiyor ki bu onlar için de asılnda sayı atmalarında bir artı. Çünkü Ömer çık sıcak bir el değil.

Oklahoma, Westbrook’un inanılmaz liderliğinde yoluna devam ediyor. Her maç neredeyse 30 sayıdan fazlası atıyor. İki numaraları Oladipo bu maçta da yok. Westbrook daha da sorumluluk alacak. Pota altından da katkı alarak skor bulmakta zorlanmıyorlar. Atlantaya kaybettikleri maçta kötü oynamadılar. Atlanta’nın hücum organizasyonlarına çare bulamadılar. Yani atmakta bir sorun yaşamıyorlar.

Skor bakımından her iki takımında birer yıldız ismi var ve bunların mücadelesi olacaktır. Ben sayı bareminin aşılacağını düşünüyorum.

Tahmin: 208.5 ÜST

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın

Kapat