Neptunas – Valencia Maç Analizi! (13 Kasım)

koraycelikerNeptunas zayıf bir takım gibi görünse de evinde ters maçlar çıkarıyor. Sonuçta Litvanya ekolünü temsil eden bir takım. Euroleague‘de iç sahada oynadıkları ilk maçta Kızılyıldız‘ı mağlup ettiler ancak 2. iç saha maçlarında Olympiakos‘u çok zorlamalarına rağmen 81-85 mağlup olmuşlardı. Deplasmanda ise Laboral ve Galatasaray‘a sürklase oldular. Koçun devamlı kullandığı 10 kişilik bir rotasyonları var. Skor dağılımını iyi yapıyorlar.

Valencia ise sezona felaket girdi. Euroleague‘de de 4 maçta sadece 1 galibiyetleri var. Özellikle deplasmanda oynadıkları maçlarda oyuna konsantre olmakta güçlük çekiyorlar. Tam kafa olarak oyunun içine girdikleri anda da maç kopmuş veya artık dönmesi çok zor bir hale girmiş oluyor. NBA‘de fena süreler almıyorken 2 yıldır Avrupa‘da oynayan Luke Harangody takımın katkı veren ismi. Bojan Dubljevic de sakatlıktan iyi bir şekilde döndü. Büyük umutlar beslenen Kresimir Loncar‘ın ne yaptığını kendi de bilmiyor. Bir an önce toparlanması gerek.

764 kodlu maçta beklentilerin aksine Neptunas‘ın direneceğini düşünüyorum. Her ne şekilde olursa olsun iki takımın da bu galibiyete çok ihtiyacı var. İlk yarıda Valencia yine bir konsantrasyon sorunu yaşayabilir. Bu devrede +3.5h ile ev sahibi takımın yanında olacağım. Alt alternatif tercih.

Tahmin: İY 1 (+3.5h)

İlginizi Çekebilir

Koray Çeliker’den Gece Kuponu! (25 Mayıs)

Banko 555 – Atl. Nacional – Colo Colo MS 1 : 1.55 557 – Corinthians …

Bir Cevap Yazın