Nanterre – Monaco Maç Analizi! (17 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluNanterre ilk maçta Monaco deplasmanında sezon ortalamasının (79) altında bir hücum performansı sergilemişti. Savunmada ise Monaco’ya hiç direnemediler ve potalarında tam 93 sayı gördüler. Aslında 3 sayı çizgisi gerisinden 9/21 ile iyi bir maç çıkardılar ancak pota altında Jaiteh ve Mitchell ile etkili olmalarına rağmen kısa oyuncular devre dışı kaldı. En güvendikleri isim Riley’nin yaptığı 5 top kaybı ve Robinson’nın hiç oyunun içine girememesi onların hücum düzenini iyice bozdu.

Monaco lig boyu gösterdiği formu ve dominantlığı ilk maçta da Nanterre karşısında gösterdi ama hücumda çok daha iyilerdi sezon geneline göre. Shuler, Uter ve Ouattara bildiğimiz performanslarına yakın oynadılar. Farkı yaratan Polonyalı pota altı oyuncusu Cel’in verdiği 17 sayı ve 6 ribaundluk katkıydı. Ouattara, Shuler ve Cooper savunmada Nanterre kısalarını kitlediği anlarda pota altında Uter ile beraber rakibin Mitchell-Jaiteh ikilisine karşı durdular, geri adım atmadılar. Her zamanki giib kısa oyuncuların hücumu sürüklediği Monaco 11/22 ile 3 sayı atarak da skoru 90 sayının üzerine çekmeyi başardı.

Aslında Nanterre tempo olarak Monaco’ya ayak uydurabilecek bir takım ve pota altındaki üstünlüğü kullanarak daha fazla skor bulabilirler. Bunun yanında kısa oyuncularından ilk maçtaki kadar zayıf bir katkı alacaklarını düşünmüyorum. Robinson, Campbell, Lamb üçlüsünün kendi sahalarındaki bu maçta daha ön plana çıkabileceğini düşünüyorum. Nanterre’nin Monaco’yu durdurması hiç kolay değil fakat bu sefer onlar da daha fazla skor bulacaklardır. Yine bol skorlu bir maç bizi bekliyorum.

Tahmin: Üst (157.5)

İlginizi Çekebilir

Anadolu Efes – İstanbul BBSK Maç Analizi! (21 Nisan)

Anadolu Efes son 13 haftada aldığı 11 galibiyet ile ilk 4’ün içine girdi. Uşak deplasmanında …

Bir Cevap Yazın