Nanterre – Cholet Maç Analizi! (19 Nisan)

fersu-yahyabeyogluKoç Donadieu’nun öğrencileri 5 takımla çekişmeli bir playoff mücadelesinin içerisinde yer alıyor ve yaşadıkları düşüşün ardından-son iki maçlarını kaybettiler-bir seri yakalayarak yarışın dışında kalmak istemiyorlar. Riley ve Mitchell son maçlarda takımın ön plana çıkan isimleri olurken genç oyuncular Jaiteh ve Invernizzi de onların en büyük yardımcıları konumundalar. Ligde ortalama 77 sayı atıp potalarında da 74 sayı görüyorlar ve son 3 maçlarından ikisinde 152 sayı barajı geçildi, diğerinde de 151 sayıda kalındı.

Cholet’nin playoff iddaası kalmadı ancak düşme potasından uzaklaşmak için bir kaç galibiyete daha ihtiyacı var. Ama son maçlarda bir düşüş içerisindeler, 1/3 ile bu maça çıkacaklar. Trapani ve Tofaş’tan tanıdığımız Wood takımın en önemli silahları. Holloway de bir çok maçta ön plana çıkarak hücuma ciddi bir katkı sağlıyor. Son 3 maçlarından ikisinde 152 sayı barajı geçildi ve ligde ortalama 75 sayı atıp 80 sayı yiyorlar.

Nanterre, misafir takımın savunma zaafını değerlendirerek 80 sayıları geçebilir. Cholet de iddasız bir konumda olmanın verdiği mental rahatlıkla daha çok hücuma dayalı bir basketbol oynayacaktır ki kadro yapıları buna uygun. Bu nedenle tercihim üst olacak.

Tahmin: Üst (152,5)

İlginizi Çekebilir

Zalgiris Kaunas – Olympiakos Maç Analizi! (26 Nisan)

Zalgiris normal sezonu 6. sırada tamamlamıştı. Saha dezavantajına rağmen deplasmanda kazandıkları maç sayesinde bugün seriyi …

Bir Cevap Yazın