Nancy – Nanterre Maç Analizi! (10 Mayıs)

fersu-yahyabeyoglu

Koç Weisz’ın takımı 9 galibiyetle 16.sırada ve ligde kalmayı garantilediler son maçlar öncesi. 6 maçtır kazanamıyorlar ve ligin ilk bölümünde aldıkları galibiyetlerin kredisini yediler adeta. Tecrübeli isimler Panko ve Tchimbaud’un yanında genç Sene de sezon boyunca ön plana çıkanlar isimler oldular Nancy adına. Kendi sahalarında oynadıkları son 3 maçta da 10 üzeri farklı bir galibiyet almadılar.

Misafir takım Nanterre 21 galibiyetle 5.sırada ve bu maçtan galip gelmeleri onları 4.sıraya çıkarabilir ama kaybetseler de playofftaki yerleri garanti durumda. Koç Donadieu’nun öğrencileri 4 maçtır kaybetmiyorlar. Robinson, Riley ve Jaiteh bu maçta en çok güvendikleri isimler olacak . Deplasmanda son 3 maçlarından ikisini kazandılar ancak iki maçta da farkı 10 sayının üzerinde yapamadılar.

Nancy tecrübeli oyuncuları ile ligde direnen ve sonuçta önümüzdeki sezon da Pro A’da yer almayı başaran takım oldu. Elbette kadro kalitesi olarak Nanterre’ın gerisindeler ama çabuk pes etmeyen ve mücadeleci bir takımlar, bu karakterlerini yine ortaya koyacaklarını düşünüyorum. Kaybederler ama handikapın içinde kalırlar.

Tahmin: MS 1 (+10.5h)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın