Murcia – Real Madrid Maç Analizi! (29 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluİlk maçta deplasmanda Real karşısında beklediğimden çok daha iyi bir performans sergiledi Murcia ve rakibini baya zorladılar. Antelo ve Campazzo’dan toplamda buldukları 52 sayı sayesinde skorlarını 103 sayıya çekip Real ile bu sezon savunmayı ikinci plana atıp sadece atarak mücadele edebilen ender takımlardan biri oldular. Tabi benchten aldıkları katkı da çok önemliydi, Radovic ve Kelati iyi iş çıkardılar. Ancak Real kısalarını durdurmakta zorlandılar hatta hiç durduramadılar. Llull, Rodriguez, Carroll üçlüsünden tam 68 sayı yediler. Kısa savunmasındaki bu aksaklık onlara maçı kaybettirdi.

Real yine her zamanki bildiğimiz Real gibi oynadı kendi sahasında.Yüksek tempoda bol top kullanarak 100 sayıyı geçtiler. Kısalar iş başındaydı. Fernandez’in yokluğunda Carroll mahşerin üçüncü atlısı oldu Sergiogillerin yanında ve çok iyi iş çıkardı. Ayon da son maçlarda forma giren Faverani karşısında sırıtmadı ve savunmadaki zaafına rağmen hücumda yine çok etkiliydi. Real’de maçın x-faktörü kenardan gelerek bulduğu 12 sayıyla tecrübeli Litvanyalı Maciulis olurken, galibiyetin en önemli istatistiği ise Ribaundlarda kurdukları 27-19’luk üstünlüktü. Özellikle aldıklar 7 hücum ribaundu maçı getirdi.

Real maçı olduğu zaman artık toplam sayı baremine bakmadan elim üste gidiyor ve bu maçta da aynısını yapacağım O kadar yüksek tempoda ve o kadar hücuma konsantre oynuyorlar ki o maçın 100 sayı altında bitmesi çok zor. Ancak üst düzey savunma takımlarına karşı çok zorlanıyorlar ki Murcia asla o takımlardan biri değil. Yine tercihim üst olacak.

Tahmin: Üst (178.5)

İlginizi Çekebilir

Zalgiris Kaunas – Olympiakos Maç Analizi! (26 Nisan)

Zalgiris normal sezonu 6. sırada tamamlamıştı. Saha dezavantajına rağmen deplasmanda kazandıkları maç sayesinde bugün seriyi …

Bir Cevap Yazın