Murcia – Gran Canaria Maç Analizi! (29 Ekim)

fersu-yahyabeyogluEv sahibi Liga Endesa’da sezona kötü başlayan takımlardan biri, 5 maçlarından sadece 2 galibiyet çıkarabildiler. Savunmayı henüz oturtamadılar ve potalarında ortalama 80 sayı görüyorlar. Bununla beraber hücumda esas problem var, beklentilerin altında kaldılalar şuana kadar 78 sayı ortalaması ile oynuyorlar Endesa gibi bol skorlu geçen bir ligde. Campazzo ve Benite’nin yanına çift haneli skor katkısı verebilecek istikrarlı bir ismi bulamadılar henüz. Baron, Antelo ve Faverani gibi potansiyelli isimler var ama yeterli olamadılar şimdiye kadar. Hücumda sıkıntı yaşadıkları için Campazzo liderliğinde tempoyu arttırmaları şart, her maç bunu yapmaya zorluyorlar rakiplerini de.

Misafir takım çok kötü başladığı sezonun acısını geçen hafta Fuenlabrada’dan çıkardı ve ilk galibiyetlerini alırken 111 sayı bulup tam 51 sayı fark attılar, Liga Endesa tarihine adlarını yazdırdılar. Kuric şuanda çok formda ama hücumda takım olarak ona destek oluyorlar, onun haricinde tam 4 oyuncunun 9 ve üzerinde skor ortalaması var. Zaten maç başına buldukları 86.8 sayı ile şuanda 4.sıradalar, savunmada ise aynı sıradalar yedikleri 84.4 sayı ile. Yani çok attıkları maçı kazanabiliyorlar, savunmada dirençleri yok. Onlar da ev sahibi gibi tempo yapıp daha çok atış fırsatı bulabilmek üzerine bir oyun tarzını benimsemiş durumdalar.

Ligin yüksek tempoda oynamayı seven ve potasında çok skor gören takımlarından ikisinin mücadelesinde elbette bol skor beklememiz süpriz olmayacak. Campazzo liderliğinde kendi sahasında kötü gidişe dur demek isteyecektir Murcia ve bunun için de pozisyon sayılarını arttırmaları gerekecek, set hücumunda skorları çok düşüyor çünkü. Temponun artması demek Gran Canaria’nın da hücum potansiyelini ikiye katlaması demek.

Tahmin: Üst (167.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın