Murcia – Bilbao Maç Analizi! (17 Aralık)

Sadece 3 galibiyetle 15.sırada olan Murcia son iki maçında yaşadığı mağlubiyetlerinden ardından artık bir çıkışa geçmek istiyorlar. Özellikle 2 hafta önce kendi sahalarında denk rakiplerinden biri olan Obradoiro’ya son topta kaybetmeleri moralleri hayli bozmuştu ve ardından Tenerife deplasmanında farklı kaybetmişlerdi. Eurocup’da ise yollarına devam ediyorlar Top 16’ya kalmayı başardılar. Takımın 2 guardı Benite ve Campazzo şuanda en önemli isimler, tecrübeli pivot Faverani ve keskin nişancı Baron da diğer değerli isimler.

6 galibiyetle 8.sırada bulunan Bilbao, Eurocup’a ise veda etti bu hafta aldığı mağlubiyetle ve artık tek kulvarda devam edecekler sezona. Aslında Liga Endesa’ya çok iyi başlamışlardı ama son 7 maçta sadece 2 galibiyet alabildiler ve bu maça gelmeden önce Valencia’dan fark yediler, ardından da kendi sahalarında Real’e yenildiler. Bamforth ve Mumbru takımın en önemli isimleri. Bu sezon deplasmanda çıktıkları 9 resmi maçtan sadece 3 galibiyet çıkarabildiler.

Campazzo liderliğinde bir çıkış arayan ve haketmediği alt sıralardan kurtulmak isteyen Murcia kendi sahasında galibiyete yakın olan taraf. Eurocup’dan elenen ve morallerin bozuk olduğu Bilbao zaten deplasmanlarda zorlanan bir takım. Bu moral bozukluğu ile beraber de işleri bence çok zor Murcia deplasmanında.

Tahmin: Ms 1 (1.45)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın