Muratbey Uşak – Varese Maç Analizi! (22 Kasım)

fersu-yahyabeyogluTemsilcimiz Uşak skorer oyuncusu McKissic’in yokluğunda zor bir dönem geçiriyor, yeni transferler Auguste ve Harrison da henüz beklenen katkıyı vermeediler. Ligde 7 maçta sadece 2 galibiyet alabildiler ve Şampiyonlar Ligi’nde de 5 maçta 1 galibiyetle son sıradalar. Gruptan çıkmak istiyorlarsa acilen toparlanmaları ve özellikle evlerinde maç kaybetmemeleri gerekiyor. Son maçlarda sakat olan Kairys bugün dönüyor, mutlaka savunma sertliğine ve ribaundlara pozitif etkisi olacaktır. McKissic’in yokluğunda tüm skor yükü yine Lyons’un sırtında olacak, Monroe ve Berkay’ın ona yardım etmeleri şart. Şampiyonlar liginde ortalama 72 sayı atarken potalarında da 71 sayı görüyorlar.

Koç Moretti yönetimindeki Varese İtalya liginde çıktığı 8 maçta sadece 3 galibiyet alabildi, son 4 maçlarını kaybettiler. Şampiyonlar liginde ise tıpkı temsilcimiz gibi 1 galibiyette kaldılar. Geçen sezon büyük bir sakatlık geçiren ve bu sezon sağlığına kavuşan büyük umutlarla transfer ettikleri Maynor’un performansından memnun değiller ve göndermeyi düşünüyorlar, bu maçta da az süre alması beklenebilir. Zaten hücumda da problem yaşayan bir takım Varese, Eyenga dışında fazla silahları yok. Oynadıkları son 5 resmi maçtan 4’ünde de 70 sayı barajını geçemediler. Şampiyonlar liginde de ortalama 69 sayı atarken 80 sayı yiyorlar.

McKissic’in yokluğunda hücumda sorun yaşayan ve son 5 resmi maçlarında ortalama 74 sayı atabilen Uşak benzer şekilde az skor bulabilen rakibi Varese karşısında ev sahibi avantajıyla maçın favorisi. Kairys’in de dönmesi ile savunmayı sertleştireceklerini ve düşük skorlu geçecek maçta galibiyete ulaşacaklarını düşünüyorum.

Tahmin: Alt (146.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın