Muratbey Uşak – Tofaş Maç Analizi! (25 Aralık)

Uşak bu sezon inişli çıkışlı bir performans sergiliyor ve yabancı seçimleri konusunda geçtiğimiz yılların aksine pek iyi seçimler yaptıklarını söyleyemeyiz. Monroe, Chappell ve Lyons koç Bulkaz’ın sistemine uyum sağlayamadı. Bu süreçte bir de McKissic’in sakatlığı geldi ve ligde düşme potasına iyice yaklaştılar üstüste aldıkları mağlubiyetlerle. Şanslı oldukları nokta gidenlerin yerine aldıkları eski oyuncuları Harrison’ın iyi performansıydı. Ancak son şampiyonlar ligi maçında takımın en istikrarlı ismi, enerji kaynakları Kairys’i de kaybettiler. Litvanyalı uzunun yaklaşık 2 ay forma giymesi beklenmiyor, Tofaş karşısında 5 yabancı ile mücadele edecekler.

Koç Ene’nin yönetimindeki Bursa temsilcisi aslında ligin en değerli yerli rotasyonlarından birine sahip ve doğru yabancı hamleleri ile ideal bir kadro kurdular. Şuanda ligde rakipleri gibi 4 galibiyetle 12.sıradalar ama rahatlıkla bu sırayı haketmediklerini söyleyebiliriz. Son 3 maçlarında Fenerbahçe ve TED’i yenip Beşiktaş’a deplasmanda yenildiler. Micic ve Mejia şuanda takımın en önemli silahları. Sezon içinde uyum sağlayamayan ve yolların ayrıldığı Hamilton yerine transfer ettikleri Crocker da ritmini bulmaya başladı. Ancak atletik uzunları Roberts’ın sakatlığı devam ediyor ve bu maçta da oynaması beklenmiyor. Bir diğer yeni transfer Copeland ise henüz uyum sürecinde, tam olarak kendini bulamadı.

Form düzeyi ve kadro kalitesi anlamında Uşak’tan iyi durumda olan Tofaş geçen haftaki farklı TED galibiyeti ile moral buldu, tekrar çıkışa geçtiler. Uşak’ı eksik ve formsuz yakalamışken deplasmanda da olsa maçın favorisi olduklarını düşünüyorum, handikap değerli.

Tahmin: MS 2 (+1,5h)

İlginizi Çekebilir

Banvit – Beşiktaş Maç Analizi! (25 Mayıs)

Banvit seride ilk maçı kazanarak Bandırma’ya çok önemli bir avantaj götürdü. Özellikle Caloiaro ve Taylor’dan …

Bir Cevap Yazın