Monaco – Villeurbanne Maç Analizi! (24 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluNormal sezonun lideri ve en efektif takımı Monaco ilk maçta kendi sahasında Villeurbanne’a 67-73 yenilerek ev sahibi avantajını kaybetti. Bunun en büyük nedeni hücum performanslarının çok düşmesi ve güçlü Asvel savunması karşısında sadece Shuler ve Uter’in ayakta kalabilmesiydi. Milli takıma kadar yükselen Ouattara tecrübeli Kahudi karşısında oyunun iki alanında da hezimete uğradı.

Asvel sezon boyunca olduğu gibi yine savunması ile bu kritik galibiyete ulaştı. Ribaundlarda ezilmelerine rağmen rakibi toplam saha içi atışlarında 25/59’da tuttular ve onları 11 top kaybına zorladılar. Bunun yanında hücumda da Kahudi ve Ware liderliğinde iyi iş çıkardılar, yay gerisinden yakaladıkları 10/18’lik isabet oranı Andersen ve Lighty’nin hiç ortalarda olmadıkları maçta onlara maçı getiren temel etkenlerden biriydi.

Monaco’nun bir kez daha kendi sahasında yenileceğini düşünmüyorum, mutlaka silkelenip bu maçı alacaklardır. Ama Asvel bir kez daha gösterdi ki sert ve kararlı savunma halen basketbolun en olmazsa olmazlarından. Koç Jackson’nın ekibi ilk maçtan aldıkları özgüvenle bu maçta da son ana kadar micadeleyi bırakmayacaktır. Handikap yüksek.

Tahmin: MS2(+7.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın