Minnesota Timberwolves – Houston Rockets Maç Analizi! (24 Nisan)

Minnesota beklenenin üstüne seride ilk 2 maçı kaybetti. Ancak ilk maçta maçı kafa kafaya götürüp sadece 3 farkla kaybettiler. İkinci maçta ise neredeyse sahada yoktular ve 82 sayıda kaldılar. Kendi sahalarındaki 3. maçta ise muazzam bir ikinci yarı oynadılar ve ikinci yarıda 69 sayı buldular. İlk iki maçta düşük yüzdeli olan Minnesota bu maçta %55 ile 3’lük kullandı.

Houston Rockets ne kadar hücumcu bir takım gibi görünse de liginde en iyi savuncmacılarından biriler. Bunu ilk iki maçta gördük ama 3. maçta rakibin yüzdesi düşmeyince 121 sayı potalarında gördüler. Aynı zamanda ilk 5’teki Ariza, Capela ve Tucker’dan sadece 17 sayı katkı aldılar. Houston’nın en önemli silahı olan dış şutlarda da 15/41 ile %36’da kalmaları onlar adına maçın kaybedilmesinde ki etkendi.

İlk iki maçta savunmalar ön planda olurken 3. maçta Minnesota tempoyu arttırıp yüksek yüzde ile rakibini yenmişti. Ancak ben bu yüzdenin çok ekstra olduğunu düşünüyorum. Houston kendi savunmasını yapmaya devam ettiği sürece rakibini aşağıda tutacaktır.

Tahmin: 219.5 Alt

İlginizi Çekebilir

Washington Mystics – Los Angeles Sparks Maç Analizi! (18 Ağustos)

Washington sezon boyunca çok dalgalı performans sergiledi. Son maçlarda çok etkili gözüktüler ve altı maçlık …

Bir Cevap Yazın

Kapat