Miami Heat – İndiana Pacers Maç Analizi (19 Aralık)

emresevimbigeDoğu son yılların en kötü senesini geçiriyor. Adeta Indiana Pacers ve Miami Heat kümelenmiş, geri kalanları da kendi aralarında takılıyor gibi bir görünüm var. Bana kalırsa sezon sonu 1.Pacers 2.Heat 3.Brooklyn Nets 4.Detroit Pistons 5.Atlanta Hawks 6.Boston Celtics diye gidecek. Cleveland da play off’a girecek. Gördüğüm ışık bu yönde. Ama şu an kesin olan tek şey Doğu’nun ışıktan çok çok uzak olduğu… Tek bir ışık var, o da bu gece American Airlines Arena’da parlayacak.

Geçen hafta karşılaştıklarında Pacers kendi evinde kazanmayı ve aralarındaki makası biraz daha genişletmeyi bilmişti. Bugün ise 20-4 ile giren Pacers ile 18-6 giren Heat bu kez Miami’de çarpışacak. Pacers maçından sonraki 2 maçını da kazanmayı bildi Heat. Pacers ise 1 galibiyet 1 malubiyet aldı ki, yenildiği takım Detroit Pistons’tı. Detroit bu hafta ayrıca alev almış haldeki Brooklyn Nets’i de geçebilen tek takım oldu. Pistons inanılmaz formda! O yüzden bunu bir ölçü olarak almamak gerek.

Miami Heat yıldızlar topluluğu ve maç seçiyor. Indiana Pacers ise yıldızlarını kendi yaratmış, takım oyunu oynayan, seneden seneye yükselen bir takım. Paul George ve ekibinin her sene üzerine daha fazla birşeyler koyarak ilerlemeleri çok güzel. Ama seyirci ünü, şöhreti, reklamı, popüler şehiri sever… Miami Heat kadar taraftarı olmadığı aşikar Pacers’ın. Bu gece de kendi seyircisi önünde kazanmak isteyecektir Heat. Bu maç -seçilmiş maç- olacaktır.

İki takım da kaliteli ve savunmalar da konuşacaktır. Öyle smaçların, 3’lüklerin havada uçuşacağı bir maç beklemiyorum. Geçen maç da zaten toplam 174 sayıda bitmişti. Yine maçın alt biteceğini düşünüyorum. Ray Allen ve ekibi aradaki makası biraz azaltmak için bu maçı kazanmaya odaklanmış olacaktır. Güzel bir maç bizleri bekliyor. (Efendim? Ray Allen ve ekibi de ne mi? Tamam tamam Dwyane Wade ve ekibi olsun…  Ne, bunu da mı beğenmediniz?)

Tahmin : Ms 1 (-4.5h) ve ALT (190.5)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın