Manresa – Obradoiro Maç Analizi! (6 Mart)

fersu-yahyabeyoglu

Düşme potası ile playoff arasında gidip gelen takımlardan Manresa 7 galibiyetle 13.sırada. Son haftalarda ortaya koyduğu kötü performansla düşme potasına yaklaşmaya başladı, 4 maçtır kazanamıyor. Kendi sahalarında da kötü bir performansa sahipler, 11 maçtan sadece 3 galibiyet alabildiler. İkinci baharını yaşayan Sırp pivot Musli ve Amerikalı skorer Simon ön plana çıkan isimler, genç Litvanyalı forvet Grigonis de onlara yardımcı olmaya çalışıyor.

Misafir takım Obradoiro 6 galibiyetle 15.sıradalar ve sadece 1 galibiyetle rakibini takip ediyorlar. Son 7 maçtır kazanamıyorlar ve düşme potasının nefesini artık fazlasıyla hissediyorlar enselerinde. Deplasman karneleri facia, 10 maçı da kaybettiler.Ligin sayı kralı Polonyalı Waczynski ve Caloiaro hücumda takımın ön plana çıkan isimleri. Yakından tandığımız McGrath da takımın önemli isimlerinden biri.

Düşme potasından uzak kalmak isteyen ve artık kendi sahasında istikrarı yakalamak isteyen Manresa bu kez seyirci avantajını kullanır ve Musli liderliğinde galibiyete uzanır, handikapı da aşacaklarını düşünüyorum. Obradoiro deplasmanda oynadığı son 3 maçı ortalama 7 sayı farkla kaybettiler.

Tahmin: MS 1 (-5.5h)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın