Manresa – Malaga Maç Analizi! (24 Nisan)

fersu-yahyabeyoglu

Koç Vives’in öğrencileri 10 galibiyetle 14.sırada yer alıyorlar ve düşme potasının nefesini enselerinde fazlasıyla hissediyorlar. Son 4 maçlarında 3 galibiyet alarak biraz olsun toparlandılar. Foster, Musli, Simon üçlüsü bu maçta da takımlarının en önemli silahları olacaklar. Ligde ortalama 70 sayı atıp potalarında da 79 sayı görüyorlar.

15 galibiyetle ve averajla 6.sırada yer alan Malaga ACB’deki çekişmeli playoff yarışının içerisinde ve son haftaya kadar bir yer kapmaya çalışacaklar. Son 5 maçlarından 4 galibiyet çıkarmayı başardı koç Plaza’nın takımı. Kuzminskas ve Nedovic son maçlarda takımı sürükleyen isimler oldular. Son 3 maçlarından ikisinde 149 sayı barajı geçildi ve ligde ortalama 77 sayı atıp potalarında 74 sayı görüyorlar.

İspanya ligine göre temposu düşük olan iki takımın karşılaşmasında yüksek skor beklemiyorum ancak son maçlarda toparlanan Malaga’nın yine 80 sayılara ulaşması bana göre süpriz olmaz. Manresa ise kendi sahasında direnmek isteyecektir ve 70 sayı barajını geçme ihtimali yüksek. Verilen toplam sayı baremi bu şartlarda bence düşük kalıyor.

Tahmin: Üst (149.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın