Manresa – Badalona Maç Analizi! (30 Ekim)

fersu-yahyabeyogluManresa ligin zayıf halkalarından biri. İlk 4 maçlarından sadece birini kazanabildiler o da deplasmanda bir diğer zayıf takım Betis’e karşıydı. Skor bulma konusunda ciddi problemleri var, şuana kadar ortalama 67 sayı bulabildiler. Savunmada ise gayet iyi iş çıkarıyorlar ve sadece 75 sayı görüyorlar potalarında. Tabi bunun biraz da nedeni tempoyu aşırı derece aşağı çekmeleri. Amerikalı skorer Suggs dışında takımda çift hanelere ulaşabilen bir isim yok bu nedenle takviye yaptılar ve haftaiçi Rush ile anlaştılar. Bu maçta süre alıp almayacağı henüz kesinleşmedi ama oynarsa takıma skor katkısı yapacağı kesin.

Badalona sadece kadro kalitesi olarak değil galibiyet yüzdesi olarak da ligin dibinde yer alıyor şuanda. 5 maçtan da galibiyet çıkarmayı başaramadılar. Rakibi Manresa gibi onlar da hücumda çok kısır bir takımlar ve ortalama 72 sayı atabiliyorlar ama onların aksine savunmada daha kötü durumdalar, potalarında 81 sayı görüyorlar maç başına. Takımda iki tecrübeli isim Vidal ve Sabat dışında çift hanelere ulaşabilen isim yok. Özellikle yabancı oyuncularından beklenen katkıyı alamadılar şimdiye kadar.

Manresa ligin en kötü hücum takımlarından biri ve kendi sahalarında sert savunma ile maç kazanmaya çalışıyorlar. Badalona da hücum konusunda ev sahibinde geride kalmaz onlar kadar kötüler diyebiliriz. Böyle iki takımın karşılaşmasında bence 75 sayıyı zor görürüz, önerim alt olacak tabiki.

Tahmin: ALT (152.5)

İlginizi Çekebilir

Utah Jazz – Oklahoma City Thunder Maç Analizi! (24 Nisan)

Utah Jazz seride ev sahibi avantajını alamamıştı. İlk maçı Oklahoma’da 8 sayı farkla kaybetmesine rağmen …

Bir Cevap Yazın