Malaga – Valencia Maç Analizi! (29 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluMalaga sezon içerisinde yaşadığı sıkıntılara rağmen koç Plaza’nın tecrübesi ve Nedovic’in kendine gelmesiyle toparlanmıştı. Aynı Nedovic serinin ilk maçında da fırtına gibi esti ve 22 sayı gönderdi Valencia potasına. Ancak takımın en güvendiği isimlerden Thomas’ın 35 dakika sahada kalmasına rağmen 1/6 ile sadece 2 sayıda kalması hücumda onları çok zorladı. Ayrıca Kuzminskas da rakip forvetlere karşı problem yaşadı, beklenen katkıyı veremedi. Kısa beşle pota altında sorun yaşamalarını beklerken Shurna’nın 4/6 isabetle gönderdiği üçlükler maçın kaderini değiştirdi, çözüm bulamadı Malaga.

Valencia en güçlü olduğu pota altı silahlarından yeteri verimi alamadı. Hamilton ve Dubljevic sıradan bir maç çıkardılar, ribaundlarda da üstünlük kuramadılar. Kısa savunmasında da problem yaşadılar. Nedovic ve Markovic’ten yani 1 ve 2 numaradan toplam 35 sayı yediler. 3 sayı savunması da eksilerinden biriydi, rakibin 13/24 ile atmasına engel olamadılar. Shurna’nın Darüşşafaka’dan da yakından bildiğimiz ilginç şut stiliyle gönderdiği yüksek yüzdeli üçlükler hücumda takımı toparlasa da San Emeterio’nun gönderdiği 13 sayı onlar için daha önemliydi. Tecrübeli skorerin sahneye çıktığı maçları genelde kazanıyor Valencia.

Malaga deplasmanda bu kadar zorladığı Valencia’yı kendi sahasında yenebilecek güçte bir takım. Hele ki Thomas biraz daha oyunun içine girerse ki bir daha bu kadar yüzdeyle oynamayacaktır kazanabilirler. Koç Plaza Cooley ve Vazquez’e az süre verdiği ve genelde Suarez artı Thomas ile kullandığı kısa beşle ters geliyor Valencia’ya. Verilen 3.5 handikap bence yeterli ve geçilebilir ev sahibi tarafından.

Tahmin: Ms1 (-3.5)

İlginizi Çekebilir

Ege Akdeniz’den NBA Kuponu! (20 Nisan)

İdeal 968 – San Antonio Spurs – Golden State Warriors Ms2 1.40 960 – Miami …

Bir Cevap Yazın