Malaga – Obradoiro Maç Analizi! (30 Aralık)

Koç Plaza’nın takımı Eurocup’da ve Liga Endesa’da yoluna hedefleri doğrultusunda devam ediyor. Ligde şuanda 8 galibiyetle 6.sıradalar ancak son maçlarda istikrarsız bir performans sergiliyorlar, 3 maçta sadece 1 galibiyet alabildiler. İlk 4 konusundaki önemli rakiplerinden Valencia’ye evlerinde kaybettiler ve deplasmanda playoff yarışının önemli isimlerinden Andorra’ya kaybettiler. Hücumda sorun yaşamıyorlar ama son maçlarda savunma performansları ciddi anlamda düştü. Musli, Smith, Fogg ve Nedovic gibi önemli silahlara sahipler. Ligde ortalama 85 sayı atarken potalarında da 81 sayı görüyorlar.

Obradoiro 4 galibiyetle 13.sırada, ligin düşük tempoda oynamaya çalışan ve savunmayla maç kazanmaya çalışan takımlarından biri. Dulkys dışında hücumda istikrarlı bir isimleri yok, sezona iyi başlayan Allen sonrasında yavaşladı ve katkısı sınırlı hale geldi. Whittington ve McConnell da kapasitesi sınırlı oyuncular hücumda. Ligde ortalama 75 sayı atıp potalarında da 81 sayı görüyorlar.

Malaga rahat skor bulan bir takım olsa da Obradoiro’nun düşük temposuna karşı 80 sayılarda kalabilir. Misafir takım da yine 70-75 bandında gezer, bu nedenle en yakın tercih Alt olarak çıkıyor karşımıza.

Tahmin: ALT (160.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın