Malaga – Labarol Kutxa Maç Analizi! (28 Mayıs)

mert-denizMalaga’nın uzun süredir sezonlarının çoğu hüsranla sonuçlanmıştı. Fakat takımın başına Plaza geldikten sonra çok daha sert sahaya karakter koyan bir takım ortaya çıktı. Geçen sezon gelen yarı finalin ardından bu sezonda sezonun hemen hemen dörtte üçünü lider götürdü. Fakat sezon sonlarına doğru takımda net biçimde görülen fiziksel yıpranma nedeniyle normal sezonu 3. tamamladılar. Özellikle içerde rakip Barcelona Real Madrid dahi olsa kök söktürdüler. Üst üste 15 iç saha maçını kazandılar ligin sonunda ki düşüş nedeniyle 2 iç saha maçını kaybettiler. Granger’ın oynama durumu hala belirsiz.

Laboral Kutxa cephesine geçersek her yıl kurulan yüksek bütçeli kadrolarla tanırız onları fakat. İspanya da yaşanan ciddi mali sorun en çok Laboral’i vurdu diyebiliriz. 4 sezondur final yüzü göremeyen takım normal sezonuda istikrar problemi yaşayarak geçirdi playoff biletini zar zor aldılar diyebiliriz. Olumlu gelişmeler de var tabi Kutxa cephesinde. Sezonun sonlarına doğru takımın liderleri diyebileceğimiz 2 isim Sam Emeterio ve Causeur vites yükselttiler. Takımın yüzdeli ve hızlı basketbol oynamasında ki iki önemli isim elbetteki.

Malaga Laboral’e evinde 2008 yılından beri mağlubiyet yüzü görmedi. Bu hem Laboral’in hem Malaga’nın oyununu psikolojik olarak elbette etkileyecektir. Yüksek tempolu bir maç bekliyorum.

Tahmin: 159.5 Üstü

İlginizi Çekebilir

Betigo 500 TL Ödüllü Skor ve Tahmin Yarışması! Hemen Katıl!

Doğru tahminde bulunan ilk 10 kişiye 50 tl olmak üzere toplamda 500 tl bonus verilecektir. …

Bir Cevap Yazın