Maccabi Tel Aviv – Galatasaray Maç Analizi! (26 Ekim)

fersu-yahyabeyogluGüçlü kadrosuna rağmen sezona istediği gibi başlayamayan Maccabi koç Edelstein ile yollarını ayırdı ve yardımcısı Hadar’ı göreve getirdiler. Ellerindeki değerli kadronun hakkını bu tecrübesiz koçla da sahaya yansıtmaları pek mümkün görünmüyor. Birkaç maça kalmaz daha kariyerli bir koçu takımın başına getirirler, yani sular durulmuş değil İsrail temsilcisinde. Zayıf İsrail liginde 3’te 3 yaptılar ama Euroleague’de kolay teslim olmasalar da Milano ve Real kaybettiler, 0/2 yaptılar. Skorer oyuncuları Weems’in dönmüş olması onlar için çok önemli bir artı tabiki ancak problem zaten hücumda değil savunmada. Goudelock ve Smith gibi isimler de zaten çok iyi iş çıkarıyorlar. Galip gelebilmeleri için rakiplerini 85 sayı barajında tutmaları gerekiyor.

Temsilcimiz Galatasaray da bu maçtaki rakibi gibi sorunlar yaşayan bir takım. Takımın 2 oyun kurucusu Dentmon ve Smith koç Ataman’ın gözünden bir hayli düştüler. Koç bir tanesi ile yolları ayırıp eski oyuncusu emektar Arroyo’yu takımın başına getirmek istiyor. Basında çıkan bu haberler ve kulübün herhangi bir açıklama yapmamış olması iki Amerikalı guardı iyice küstürmüş durumda. Bu haftasonu Banvit’ten Abdi İpekçi’de aldıkları ağır darbe de bu olayların tuzu biberi oldu ve zorlu Maccabi deplasmanında işleri hiç ama hiç kolay değil. Onlar da savunmada ciddi problemler yaşıyorlar ve rakiplerini durduramadıkları için atarak kazanmaya çalışıyorlar.

Tempolu oynayan ve atarak kazanmaya çalışan 2 takımın mücadelesinde ekiplerin birbirlerini durdurmakta güçlük çekeceklerini ve bu nedenle bol skorlu bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum. Bence sonuç bahsi biraz riskli sorunlar yaşayan ve şuanda sağı solu belli olmayan bu iki takım için.

Tahmin: Üst (168.5)

İlginizi Çekebilir

Banvit – Beşiktaş Maç Analizi! (25 Mayıs)

Banvit seride ilk maçı kazanarak Bandırma’ya çok önemli bir avantaj götürdü. Özellikle Caloiaro ve Taylor’dan …

Bir Cevap Yazın