Lüksemburg – Büyük Britanya Maç Analizi! (17 Eylül)

fersu-yahyabeyogluLüksemburg hem G grubunun hem de elemelerin en zayıf takımlarından biri. Buna rağmen bir çok maçta beklentilerin üstünde mücadele gösterdiler. Özellikle son maçta kendi sahalarında grup lideri Macaristan’a çok iyi direndiler. 23 yaşındaki forvet Laurent bu takımın herşeyi. Hem skor hem de ribaundlar anlamında takımını sırtlayan isim.

Büyük Britanya elemelerin sonradan açılan takımlarından biri. İlk maç Macaristan’dan yedikleri 19 sayılık fark onları kendilerine getirdi, sonrasında sadece Macaristan’a ikinci maçta kaybettiler, diğer tüm maçlarını kazandılar. Özellikle son maçta Makedonya deplasmanında çıkardıkları 27 farklı galibiyet çıkışta olduklarının net bir göstergesi. Clark, Lawrence ve Olaseni performanslarını her geçen maç arttırıyorlar.

Geniş kadrosuyla en iyi ikinciler arasına girmek isteyen Büyük Britanya son maçında Lüksemburg’u da farklı geçerek averajını yükseltmek ve şansını arttırmak isteyecektir. Kadro kalitesi, arzuları ve hedefleri daha ön planda olan Britanya handikapı aşar.

Tahmin: MS2 (-14.5)

İlginizi Çekebilir

Anadolu Efes – İstanbul BBSK Maç Analizi! (21 Nisan)

Anadolu Efes son 13 haftada aldığı 11 galibiyet ile ilk 4’ün içine girdi. Uşak deplasmanında …

Bir Cevap Yazın