Ludwigsburg – Beşiktaş Maç Analizi! (29 Kasım)

fersu-yahyabeyogluGeçen sezonun flaş takımı Ludwigsburg bu sezona istediği gibi başlayamadı. Şuanda Almanya liginde 6 galibiyetle 7.sıradalar. Şampiyonlar liginde ise daha iyi durumdalar, 4 galibiyetle 2.sıradalar. Cotton ve Cooley şuanda takımın en önemli silahları, özellikle Cooley pota altında ciddi bir güç oldu Şampiyonlar ligi maçlarında. Ludwigsburg savunma yönü ön planda olan ve genelde düşük tempo basketbolunu tercih eden ama buna karşın hücumda yüksek yüzdeli ve verimli oynayan bir takım. Bu sezon yer aldıkları tüm resmi maçlarda ortalama 80 sayı atarken potalarında 70 sayı gördüler. Kendi sahalarında oynadıkları maçlarda ise ortalama 78 sayı atarken potalarında sadece 63 sayı görüyorlar.

Temsilcimiz Beşiktaş sezona koç Sarıca yönetiminde çok iyi bir giriş yaptı. BSL’de 6 galibiyetle 5.sıraladalar ve Şampiyonlar liginin tek namağlup takımı olarak E grubunun lideri konumundalar. Clark ve Stimac şuanda takımın en önemli silahları, Strawberry ve Roll da Thompson’ın beklentilerin altında kaldığı bölümlerde çok değerli katkılar verdiler şuana kadar. Bu sezon oynadıkları tüm resmi maçlarda ortalama 84 sayı atarken potalarında 72 sayı gördüler. Bunun yanında deplasman maçlarında ise 85 sayı atarken, 76 sayı yiyorlar. Savunmayı maç içerisinde zaman zaman yukarı çekebilen ve hücumda genelde 3-4 oyuncudan çift haneli katkı alabilen bir takım Beşiktaş. Tempoyu kontrol etmeleri ve gerektiğinde seteset hücum edebilmeleri çok değerli.

Deplasman maçlarında kontrollü oynayan ve rakiplerinin sert savunmasına karşı hücumlarını şekillendirebilen Beşiktaş bu maçta da hayli dikkat etmek zorunda. Ludwigsburg maç boyu disiplinden kopmayan ve topun değerini çok iyi bilen bir takım, onları savaşmadan yenmek kolay değil. Sert bir maç ve savunma performanslarının ön planda olacağı bir mücadele bekliyorum. İki takım için de 75 sayıyı geçmek kolay olmayacaktır.

Tahmin: ALT (153.5)

İlginizi Çekebilir

Darüşşafaka – Anadolu Efes Maç Analizi! (24 Mayıs)

Darüşşafaka ilk maçta kaybederken direncini maç geneline yayamadı. Son Eurocup şampiyonu şut yüzdesi düşük kalınca …

Bir Cevap Yazın