Lokomotiv Kuban – Darüşşafaka Doğuş Maç Analizi (12 Şubat)

asgardLokomotiv Kuban bu grupta Fenerbahçe’nin ardından 2.liğe yakın bir takım olarak gözüküyor. Bu maçı da kazanırsa 5 galibiyet ile ilk 4 için büyük avantaj elde etmiş olacak. Superstar Delaney önderliğinde Claver, Randolph, Draper ile birlikte kaliteli bir ekipe sahipler. Maç başına attıkları sayı ortalaması 76, yedikleri sayı ortalaması 70.

Darüşşafaka ise ilk galibiyetini Kızılyıldız karşısında aldı. Bu galibiyet onları bir nebze umutlandırsa da ilk 4’e kalmaları mucize gibi gözüküyor. Kalan maçlarından en az 5-6 galibiyet çıkarmaları gerekir. Geniş bir kadroya sahipler ancak sezon başından beri bir türlü takım olamadılar. Semih gibi rakip uzunları ekarte ederek kolay sayı bulabilecek bir pivotu bile verimli kullanamıyorlar. Kadronun çok zengin olması oyuncuların aldığı süreyi de azaltıyor.
İki takımın galibiyet istatistiklerine baktığımızda Kuban’ın ilk yarıları daha rolantide oynadığını görüyoruz. Darüşşafaka Doğuş’un ise aksine ilk yarılarda daha baskılı oynayıp daha iyi sonuçlar elde ettiğini görüyoruz. Daçka’nın ilk 4 için şansı az da olsa bu maçı kazanırlarsa ümitlenebilirler. Bu motivasyonla ilk yarı handikapın içinde kalabileceklerini düşünüyorum.

Tahmin: İY 2 (+5,5)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

1 yorum

  1. benn herzman ilk yarı oynamaya korkmusumdur 🙂 nedense ama daçka ilk yarı performansı genelde iyi olmuyor 3. periyod gibi acılıyor. l

Bir Cevap Yazın