Liverpool – West Brom Maç Analizleri! (13 Aralık)

koray-celiker-kingLiverpool sezon başında zor kaybeden ama zor kazanan bir takım görüntüsündeydi. Kloop geldikten sonra maç kazanmayı da öğrendiler. Savunmada yapılan hatalar azaldı. Ancak hala hücum üretkenliğinde sorunlar yaşıyorlar.

West Brom Premier Ligi’n dirençli takımlarından. Son haftalarda istikrarsız bir görüntü sergiliyorlar. Bu maça ayrı bir konsantrasyonla çıkacaklarını düşünüyorum.

145 kodlu karşılaşmanın sert geçmesini bekliyorum. Maç sonunda Liverpool’un kazanacağını düşünsem de az gol beklentim var.

Tahmin: 3,5 Altı (1.25)

ploutosKlopp geldikten sonra Liverpool iyi sonuçlar almaya başladı. Chelsea ve Manchester City deplasmanlarında alınan bol gollü galibiyetler takımın moralini bir hayli yükseltse de bu tarz önemli mücadelelerin dışında Liverpool’un oyununun sönük kaldığı görüşündeyim. Sezon başına göre tabi ki gelişme var orası ayrı.

WBA ise Arsenal galibiyetiyle başlayan bir 3 maçlık yenilmez serisi yakaladı. Zaten genel olarak dirençli bir görüntü çiziyorlar. Dış sahadaki oyun anlayışları da belli, savunma! Bu taktik işler, kontradan gol bulurlarsa maçı kazanıyorlar. Bu sezon deplasmanda oynadıkları 10 maçın tamamının da 2,5 gol altı bittiğini de hatırlatalım.

Liverpool galibiyetine açılan 1.20’lık oranın bahis açısından değersiz olduğu görüşündeyim. Liverpool’a bu kadar çok güvenen varsa HX veya 1-0 skor tahmini oynasın. Ben bu oranlardan 2,5 gol altında olurum.

Tahmin: 2,5 Alt (1.75)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın