Limoges – Nantarre Maç Analizi! (29 Ekim)

osman-cengizLimoges bu sezon evinde sertlikten yana oyun anlayışına yer veriyor. Dijon’u 75-70’le geçerlerken Cholet’e 72-79 kaybettiler. Ortalama 73,5 sayı atıp 74,5 yediler. Bunda ise bench rotasyonlarının dar oluşundan dolayı 7-8 oyuncuyla oynamalarınında onları rahat hücum edemeyip sert savunmaya itiyor. Fransız gard Sarra Kamara 13,4 sayı 7,8 ribaund ortalamasıyla takımın en önemli isme konumunda. Pota altında ise C.J. Fair sertliğiyle savunmanın önemli isimlerinden.

Nanterre’nin dış saha maçlarında da ortala 75 sayı atılıyor. Onlarında rotasyonu çok iyi değil. Özellikle gard pozisyonunda her şey Muratbey Uşak’dan bildiğimiz Chris Warren’ın omuzlarında. Ancak pota altı oyuncularından aldıkları verim onların gerektiğinde sert savunma yapmalarına avantaj sağlıyor. Talib Zanna 12,7 sayı 5,3 ribaund, Mathias Lessort 10,1 sayı 6,3 ribaundluk katkı verdiler.

Bench’den gelen katkının sınırlı olmasından dolayı iki takımın ilk yarıda hızlı oynasalar bile ikinci yarıda daha ağırdan alacakları fikrindeyim. Özellikle pota altı sertliğine şahit olacağız. Ben 157,5 alt bahsinin makul olduğu kanısındayım.

Tahmin: 157.5 Altı

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın