Limoges – Nancy Maç Analizi! (28 Nisan)

fersu-yahyabeyogluEv sahibi Limoges’un matematiksel olarak şansı devam ediyor ama kalan 3 maçlarını da kazanmayı başarsalar bile rakiplerinin kaybetmelerini beklemek zorundalar. Koç Vujosevic’in öğrencileri son 3 maçtan ikisini kazanarak formda olduklarını gösterdiler. Boungou-Colo, McCalebb ve Westermann bu maçta da takımın en önemli kozları olacaklar. Kendi sahalarında kazandıkları son 5 maçın üçünde 13 handikapı geçebildiler.Sezon genelinde ise kendi sahalarında +10.5 bir handikapa sahipler.

Nancy’nin matematiksel olarak düşme tehlikesi var ama ipler kendi ellerinde kazandıkları sürece risk yaşamayacaklar. Ligin en tecrübeli ekiplerinden birine sahip olan koç Weisz’ın Nancy’si son 3 maçlarından da galibiyet çıkaramadılar.Sakatlığı devam eden tecrübeli skorer Panko’nun bu maçta da oynaması beklenmiyor. Tchicamboud, Falker ve Sene takımın öne çıkan isimleri olabilir. Deplasmanda kaybettikleri son 3 maçta da 13 üzeri bir fark yemediler. Sezon genelinde ise deplasmanda -3.5 bir handikapa sahipler.

Her ne kadar Panko’nun yokluğu Nancy’nin hücum gücünü negatif etkilese de son maçta da gördük ki direnç gösterebiliyorlar. Az bir ihtimal olsa da düşme tehlikesini yaşamamak adına tecrübeli oyuncuları ile savaşacaklardır. Limoges da playoff yolunda hata yapmak istemiyor ve küçük de olsa var olan şanslarını sürdürmek istiyorlar ama takımın sezon sonuna hayal kırıklıkları ile dolu bir mentalite ile girdiğini dikkate aldığımızda ciddi bir fark atabileceklerini düşünmüyorum.

Tahmin: MS 2 (13.5h)

İlginizi Çekebilir

Ege Akdeniz’den NBA Kuponu! (20 Nisan)

İdeal 968 – San Antonio Spurs – Golden State Warriors Ms2 1.40 960 – Miami …

Bir Cevap Yazın