Le Mans – Strasbourg Maç Analizi! (26 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluKoç Kunter’in takımı ikinci maçta kendine geldi ve hücumdaki performanslarını arttırarak maça ortak olmayı başardılar. Tabiki bunda en önemli etken yine Travis’di. Amerikalı forvet hücumda etkili olduğunda Le Mans takım olarak bir kademe yukarı çıkıyor. Ayrıca bu kez rakibin en önemli ismi Weems karşısında savunmada da iyi iş çıkardı Le Mans ve onu 7 sayıda tutmayı başardılar. Ancak bu sefer sahneye çıkan Beaubois oldu ve bulduğu 25 sayı ile Le Mans’ı yıkan isim oldu. 3 sayı savunmasında ciddi problem yaşadı Le Mans, Leloup ve Beaubois’dan gelen 10 üçlük isabeti maçı bitirdi. Buna rağmen onları 16 top kaybına zorlamaları ve Yarou’nun etkili oyunuyla aldıkları hücum ribaundları onları maçın içinde tuttu.

Strasbourg kendi sahasında ikinci maçı da kazanarak avantajını elinde tuttu ve artık bir maç kazanmaları gerekiyor final bileti için. Koç Collet’nin öğrencileri ilk maçın aksine ikinci maçta savunma anlamında zorlansalar da yay gerisinden yakaladıkları yüksek isabetle hücum performanslarını bir kadaeme yukarı çekip maçı kazanmayı bildiler. Ancak Fofana ve Howard gibi ribaundçu isimlere rağmen Le Mans’a verdikleri kritik hücum ribaundları onlar adına pek iç açıcı değildi. Ayrıca Collins,Campbell ve Duport’un oyunun içine fazla girememesi serinin Le Mans ayağında onların canını sıkabilir.

Le Mans kendi sahasında tamam mı devam mı maçına çıkacak ve taraftarları önünde bu maçı kazanmak için her şeyi yapacaklardır. Koç Kunter tecrübesi ve taktik becerileri ile mutlaka bu maça özel bir çalışma yapmıştır. Özellikle Weems ve Beaubois’nın savunmasına önem vereceklerini düşünüyorum. Aslında alt seçeneği de göze hoş geliyor, Le Mans’ın tempoyu düşürüp savunmayı sertleştirmesini bekliyorum. Ama daha garanti olan handikapsız ev sahibi galibiyeti olacak, Le Mans’nın napıp edip pes etmeyeceğini ve galip gelerek seriyi devam ettireceğini düşünüyorum.

Tahmin: MS1 (1.65)

İlginizi Çekebilir

Anadolu Efes – İstanbul BBSK Maç Analizi! (21 Nisan)

Anadolu Efes son 13 haftada aldığı 11 galibiyet ile ilk 4’ün içine girdi. Uşak deplasmanında …

Bir Cevap Yazın