Le Havre – Chalon Saone Maç Analizi! (6 Nisan)

fersu-yahyabeyoglu1 galibiyetle ligin dibine vurmuş olan Le Havre’nin artık ligde kalma şansı mucizelere kaldı. Evet belki matematiksel olarak şansları var ama oynadıkları basketbol hiç ama hiç umut vermiyorlar. Son 5 maçlarında da rakiplerinden 90 ve üzeri sayı yediler. Lig ortalamalarına göre ise 72 sayı atıp 86 sayı yiyorlar. Brown ve Vassallo’yu ciddi şekilde arıyorlar hücum gücü anlamında. Şubat’ta takıma katılan Mack ve Mart’ta takıma katılan Gipson şuanda en çok ön plana çıkan isimler.

Misafir takım Chalon ligin en iyi hücum takımlarından biri ancak savunmada kötü bir ekipler. Koç Choulet ve öğrencileri şuanda 16 galibiyetle 8.sıradalar ve playoff yarışında yerlerini sağlamlaştırmak üzereler. Ancak son maçlarda bir düşüş içinde olduklarını söyleyebiliriz ki 5 maçta 2 galibiyet alabildiler. Booker, Hazell ve Roberson takımın hücum gücünü taşıyan isimler. Keskin nişancı Kalinoski’de gününde olduğunda durdurulması zor bir isim. Ligde ortalama 87 sayı atıp potalarında 83 sayı görüyorlar.

Gipson ve Mack hamleleri ile hücumda biraz olsun toparlanan Le Havre Chalon’un yüksek temposu ve zayıf savunmasına karşı 80 sayıları zorlar hatta geçebiliri. Chalon ise ligin en zayıf takımını yakalamışken 100 sayıyı zorlayacaktır, bu sezon Chalon’nun bir çok maçında olduğu gibi üst seçeneği bize göz kırpıyor.

Tahmin: Üst (167,5)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın