Laboral Kutxa – Barcelona Maç Analizi! (8 Haziran)

fersu-yahyabeyogluLaboral ilk maçta yediği farkın şokunu üzerinden hızlıca atarak deplasmandaki ikinci maçta Barcelona’yı daha fazla zorlamayı başardı ve kolay lokma olmadığını gösterdi. Ancak ribaundlarda dengeyi kurmalarının dışında oyunun diğer alanlarında geride kaldılar. Hücumda organize olamadılar ve asistler üzerinden fazla sayı üretemediler ki düşük tempoda giden bir maçta rakiplerinin sadece 6 top kaybı yaptığı bir günde 11 top kaybetmeleri çok canlarını yaktı. Bununla beraber benchten sadece 10 sayılık bir katkı alabildiler, Roll ve Bertans beklentilerin çok gerisinde kaldı. Adams ve Hanga’nın da toplamda sadece 18 sayı atabilmesi hücum potansiyellerini iyice düşürdü Barcelona’nın güçlü savunması karşısında.

Barcelona sezon boyunca bizi alıştırdığı gibi bu yarı final serisinde de kendi sahasında üst düzey bir savunma performansı sergiledi. Rakibin bütün silahlarını hem bireysel hem de takım savunmaları ile yavaşlatmayı hatta belli dönemlerde tamamen durdurmayı başardılar. Son maçta biraz zorlandılar, hücumda sıcak eli bulamadılar belki ama süre alan herkesin skora katkı yapması ile benchten gelen 28 sayılık katkı onları toparlayan temel faktör oldu. Yay gerisinden 5/23 gibi kötü oynadıkları ve Tomic’in sadece 6 sayıda kaldığı bir maçta kazanmayı başardılar. Topun değerini bilmeleri ve organize hücumlarla asistler üzerinden sayıya gitmeleri tempo bulmak isteyen Laboral’i devre dışı bıraktı, kontrolü elden hiç kaybetmediler.

Laboral ateşli seyircisi ile kendi sahasında ekstra performanslar sergileyen bir takım ve artık sezonun tamam mı devam mı maçına çıkıyorlar. Bu seride süpürüleceklerini düşünmüyorum, bu maçı alabilecek güçleri var ki bunu ikinci maçta deplasmanda dahi yapabilirlerdi.Riske girmek istemeyenler handikaplı Laboral galibiyetini değerlendirebilirler ama ben oranı biraz daha yükseltip handikapsız Laboral galibiyetini öneriyorum.

Tahmin: MS 1 (1.75)

İlginizi Çekebilir

Yeşil Giresun Bld. – Anadolu Efes Maç Analizi! (18 Mart)

Yeşil Giresun Bld. sahasında vasat bir ekip. En büyük sorunları savunma performansları. Top paylaşımında da …

Bir Cevap Yazın