Kuzey İrlanda – Almanya Maç Analizi! (21 Haziran)

koray-celiker-kingKuzey İrlanda grupta 2 maçta 3 puan aldı. En iyi 3. olarak gruptan çıkmak istiyorlar. 2 maçta +1 averaj elde ettiler. Bu da esasında küçük bir bilgi gibi görünse de diğer 3 puanlı veya 3 puana ulaşabilecek takımlar baz alındığında büyük bir avantaja dönüşebilir.

Almanya’nın 23 kişilik kadrosunda gerçek santrafor olarak bir tek Mario Gomez var. İleri uçta 1. tercih olarak Götze kullanılırken yerine Schürrle oyuna dahil oluyor. Löw son maçta ise hem Gomez’i hem de Schürrle’yi oyuna dahil etti. Bunun da temel nedeni forvet pozisyonunda top indiren, saklayabilen, rakip savunmaya rahatsızlık veren bir oyuncu oynatmadığı için kendilerine karşı kapanan takımları açamamaları oldu.

Almanya, Kuzey İrlanda karşısında ister istemez topla daha fazla oynayan takım olacaktır. Kuzey İrlanda’nın savunmada direneceğini de aşikâr. Hatta 1-0, 2-0 geriye düşseler bile averaj hesabı yüzünden kontrollü açılacaklardır. Kuzey İrlanda’nın Almaya karşısında gol bulabileceğini ve dirençli futbollarıyla fark yiyeceklerini düşünmüyorum. Bu yüzden 3,5 altı 1.35 oranıyla 1. tercihim olacak. 2. tercihim ise 1.50 oranıyla KG Yok. KG Yok tercihi özellikle Almanya’nın 11’ine göre 1. tercihim olabilir. Eğer Löw Mario Gomez’i oynatırsa ya da daha hücumcu bir takım sahaya çıkarırsa bu tercihi ön plana alırım. Sürpriz olarak bir şey önerecek olursam da bana göre maçın beraberlikte sıkışma ihtimali hiç de az değil.

Tahmin: 3,5 Altı (1.35)

İlginizi Çekebilir

Bayern Münih – Real Madrid Maç Analizi! (25 Nisan)

Bayern Münih, Şampiyonlar Ligi’nde %60-65 performansla biraz da kura avantajıyla Yarı Final’e kadar gelmeyi başardı. …

Bir Cevap Yazın