Konyaspor – Gençlerbirliği Maç Analizi! (21 Ağustos)

Konyaspor iyi futbol oynuyor denilse de pek öyle bulmuyorum. Ancak topla çıkarken ve kontra ataklarda başarılı olduklarını söylemek mümkün. Hücumda ise genel anlamda hareketli görünseler de bitirici bölgede çok zayıflar. Zaten forvet oyuncusu bulmakta sıkıntı yaşıyorlar. Öyle ki Beşiktaş ve Trabzonspor maçlarında asıl yeri 10 numara olan Milosevic’i bu bölgede kullandılar. Artık Ezequiel’in bu bölgede oynaması bekleniyor. Abdou Traore üzücü bir uzun süreli sakatlık geçirdi. Konyaspor adına oldukça önemli bir kayıp oldu. Takımdaki bir diğer eksik oyuncu ise Halil İbrahim Sönmez.

Gençlerbirliği kapalı kutu. Kişisel fikrim olarak küme düşerse şaşırmayacağım takımlardan. İlk 4-5 hafta takımlar oturana kadar çok net şeyler söylemek doğru olmaz. Takımda biriken 36-37 oyuncu sayısının da acilen eritilmesi lazım. Bu kadar kalabalıktan verim çıkmaz. Ankara ekibinde Taha Demirtaş ve Aleksandar Scekic’in hafif sakatlıkları bulunuyor.

Konyaspor galibiyetine yüklenme olacak ama hem Abdou Traore’nin sakatlığı hem de maçın seyircisiz oynanacak olması büyük dezavantaj. Beraberliği ön planda tutuyorum. İlk yarı beraberliğine de karşı çıkmam. Ancak oransal anlamda büyük hatalar var. 2,5 altın oranı 1.45 iken KG Var’ın oranı 1.35! Dolayısıyla 1.95’lik oranıyla KG Yok değerli duruma itilmiş oluyor. Peki oynamak mantıklı mı? Evet, öne geçen takımın skoru korumaya gidebileceğini ve birbirlerinin eksik/güçsüz hücum hatlarıyla da bunu başarabileceklerini ön görüyorum.

Tahmin: KG Yok (1.95)

İlginizi Çekebilir

Arjantin – Hırvatistan Maç Analizi! (21 Haziran)

Arjantin gruptaki ilk maçında İzlanda duvarını aşamadı. Messi tek başına çabalasa da takımdaki diğer yıldızların …

Bir Cevap Yazın