Kızıl Yıldız – Cibona Maç Analizi! (23 Aralık)

Kızıl Yıldız Euroleague’de ki son maçında Lietuvos Rytas’ı deplasmanda 75-99 yenerek açıkcası beni oldukça şaşırttı. Her ne kadar hedefsiz bir maç olsa da oyuncuların bu kadar ciddiyetle oynaması önemli. Bu ayrıntının altını çizmemin sebebi ise bugün karşılaşacakları Cibona’nın oldukça zor bir dönemden geçmesi.. Yani ev sahibi takım böyle kolay görünen maçları nasıl olsa kazanırız kafasına girmeden, ciddiyetle oynayacağını bize gösterdi. Ev sahibi takımın oyunsal yapısına bakacak olursak en önemli özelliği takım oyununu çok iyi sergilemesi, bir çok oyuncusunundan verim almaları ve uzun rotasyonları. Blake Schilb, Boban Marjanovic, DeMarcus Nelson, Jaka Blazic, Rasko Katic, Charler Jenkins ve Ivan Radenovic gibi düzenli olarak katkı aldıkları önemli oyuncuları var. Her maçta farklı biri ön plana çıkıp günü kurtarıyor.

Konuk Cibona ise maddi sıkıntılarla uğraşmakta. Takımdan daha önce ayrılan en iyi oyuncuları 4 numara Zizic’den sonra yine önemli isimlerden Planicic’in de ayrılması rotasyona darbe vuracaktır. Daha da önemlisi takımdaki moral-motivasyon seviyesi iyice düşmüş durumda. Bu maddi sıkıntıya yönetimin bir çözümü olmadığı için diğer oyuncular da takımdan ayrılmak istemekte. Zaten son olarak da Cantu karşısında maçın hemen başlarında oyundan kopup 24 sayı farkla mağlup olmuşlardı.

897 kodlu maçta ligin en iyi rotasyonlarından birine sahip Kızıl Yıldız rotasyonu oldukça daralan Cibona’yı çok kötü şekilde yakaladı. Bu maç için açılan -9.5 handikap oldukça cazip. Ev sahibi takımın özellikle 3. periyodun ortalarından itibaren farkı iyice açacağını düşünüyorum. Kuponlarınızda güvenle MS 1 tercihini işaretleyiniz.

Tahmin: MS 1 (-9.5h)

İlginizi Çekebilir

Koray Çeliker’den Gece Kuponu! (20 Mayıs)

Banko 327 -Palmeiras – Bahia MS 1 : 1.30 329 – Atletico Huila – Patriotas MS …

Bir Cevap Yazın