Kayserispor – Eskişehirspor Maç Analizi! (18 Mart)

neca15.sırada bulunan Kayserispor sahasında Eskişehirspor’u konuk edecek.Ev sahibinde kan değişimi oldu takımın başına Hakan Kutlu getirildi.Kayserispor son 7 maçta sadece 1 puan toplayabildi.Son Fenerbahçe maçında ise iyi direnmelerine rağmen sahadan mağlup ayrıldılar.Bu maç öncesi takımda önemli eksikler bulunuyor.Bunlardan bazıları şunlar ; Mabiala (D), Samba Sow (O), Furkan Özçal(Şüpheli), Sinan Bakış (F)  takım için olan önemli eksikler özellikle Mabiala ve Sinan’ın ilk 11’in değişmez oyuncularından dı.

Eskişehirspor ise son sırada bulunmakta Kayserispor ile arasında 3 puan farkı bulunmakta yani direk hedefleri olabilecek bir maç.Geçtiğimiz hafta evinde Akhisar ile 3-3 beraber kalan deplasman takımı iyi oynadığı maçta 2 puan bıraktı diyebiliriz.Özellikle son dakikalarda çok önemli fırsatlardan yararlanmadılar.2.yarı futbollarında olumlu bir değişim olduğunu söylebilirim.Bu maç öncesi en önemli eksik as kaleci Boffin’in cezalı olması.

Alt sıraları yakından ilgilendiren bir mücadele 2 takımda kaybetmek istemeyecektir.Kayserispor yeni T.d ile bir çıkış yakalayıp alt sıradaki takımlarla olan puan farkını açmak isteyecek.Eskişehirspor ise son dönemde iyi futbolunu skora yansıtmakta problem yaşıyor as kalecilerinin olmaması bu maç için en büyük dez avantaj. Hakikaten 6 puan değerinde bir maç olacaktır. 2 Takımın da ciddi eksikleri olması bu maçın önüne geçebilir. Temkinli bir futbol anlayışı bekliyorum.

Tahmin : 2.5 Altı (1.60)

İlginizi Çekebilir

Chievo – Crotone Maç Analizi! (6 Mayıs)

Serie A nn 36. haftasında alt sıraları yakından ilgilendiren bir maç ile devam ediyor. ve …

Bir Cevap Yazın