Karşıyaka – Göztepe Maç Analizi! (8 Kasım)

ogulcan-gencBir Karşıyaka-Göztepe resitalinin daha oynanacağı haftaya hepimiz hoş geldik. Göztepe’nin PTT 1.Lig’e çıkmasının ardından tüm gözler bu karşılaşmanın geleceği güne çevrilmişti. İki ezeli rakip yaklaşık 2.5 yıl aradan sonra tekrar karşı karşıya gelecek. Bizim yaşımız tutmasa bile büyüklerimizin anlattığı dünyanın ikinci ligdeki en fazla katılım rekoru kırılan 1981 yılındaki maç zaten hala herkesin dilindedir.

Bu sene tekrar şahit olacağımız İzmir derbisinde tarafların durumu göz önüne alınınca bir tarafı ön plana çıkaramıyoruz zaten çıkarsak bile adı üstünde derbi bu. Tribünleri bir daha yarı yarıya bulmuşken zevkli, çekişmeli ve bir o kadar renkli bir mücadele istemek herkesin hakkı, ancak iki takımın oynadığı futbol ya da daha doğru tabirle oynamaya çalıştığı futbol, hiç mi hiç ümit vermeyen cinsten.

Karşıyaka cephesinde eğer bu maçı kaybedecek olurlarsa büyük sorunlar çıkacak. İç problemleriyle zaten hala uğraşmakta olan Karşıyaka, futbol kulübünü başarısızlığını kaldıramayacak düzeyde, en kötü deyişle bu karşılaşma onlar için kader maçı olabilir, Göztepe ise yeni kurduğu kadrosunun hala daha işlememesinden şikayetçi, en başta uyum sorunu dedik eyvallah ancak aradan 10 haftalık bir süreç geçmesine rağmen takımın umutsuz futbolu şimdiden taraftarlarını Metin Diyadin’in istifa etmesini beklemeye itecek düzeyde.

Buradan çıkartacağımız en büyük sonuç iki taraf içinde belli önemler arz eden bir karşılaşma olacağı. Taraflardan birinin kaybetmesi o cephe için hoş sonuçlar doğurmayacaktır, zaten oynanan futbol ile bir tarafı öne de çıkaramadığımız karşılaşmada, iki takımında sahadan 1er puanla ayrılmaları işlerine gelecektir, yüksek oran zaten riskimizi karşılıyor.

Tahmin ; MS 0(3,20)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın