Karşıyaka – Galatasaray Maç Analizi! (25 Aralık)

Pınar Karşıyaka son 4 hafta da 3 mağlubiyet alarak Play-Off potasının dışına çıktı. Son 2 haftada Anadolu Efes ve Darüşşafaka deplasmanlarında kaybettiklerini düşünürsek bu mağlubiyetler kabul edilebilir gözüküyor. Fakat ortaya konan oyun kesinlikle kabul edilemez. İki karşılaşmanın da ilk yarılarında rakiplerinden çift hanelerde farklar yiyerek maçtan kopmuşlardı. Green, Dacka karşısında kabul edilebilir bir performans ortaya koysa da hafta içi İsrail deplasmanında 30 dakika sahada kalarak hücumda sayı üretemeyip çok fazla top kaybı yapmıştı. Brent Petway sezon başında kariyerini bu sezon noktalayacağı açıklamasını yapmıştı. Fiziksel olarak hala devam etse de kafa olarak sezon sonunu beklemeden bitirdiği kesinlikle ortada. DaJuan Summers sezonun Karşıyaka adına en etkili ismi durumunda.
Galatasaray için kabus gibi sezon devam ediyor. Sezon başında yapılan kadro yapılanmasının yanlışları her geçen gün bir başka sorun olarak ortaya çıkmaya devam ediyor. Smith ve Dentmon ile yolların ayrılmasının ardından daralan rotasyona birde sakatlık problemleri eklendi. Daye’nin sakatlığının ardından Emir ve Micov’da sakatlar listesine girdi. Sinan oyun kurucu pozisyonunda takımı iyi yönlendirse de haklı olarak haftada 2-3 karşılaşma oynuyor ve zaman zaman ciddi hatalar yapıyor. Hafta içi önce Kazan deplasmanında Langford’suz rakiplerini yenemeyip fırsatı ittiler, ardından hafta içi büyük bir seri ile öne geçtikleri Anadolu Efes’e karşı Abdi İpekçi’de mağlup oldular.
Galatasaray’da işler hiç yolunda gitmediği çok ortada. İzmir’e çok dar bir rotasyon ve büyük bir yorgunluk ile gelecekler. Karşıyaka’da da işler son haftalarda iyi gitmese de rakiplerine göre psikolojik açıdan daha hazır oldukları çok net. Ligimizin gerginlik açısından en üst seviyede maçlarından biri olan Karşıyaka – Galatasaray karşılaşması yine kapalı gişe oynanacak. Karşıyaka’da muhteşem taraftar atmosferinde Galatasaray’ın işi çok zor olacak. Hücumda iyice opsiyonu daralan Galatasaray’ın tempoyu düşüren ve sert savunma yapan Karşıyaka’ya karşı zorlanacağını ve karşılaşmanın ALT biteceğini düşünüyorum.

Tahmin: 154.5 ALT (1.70)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın