Karşıyaka – Best Balıkesir Maç Analizi! (7 Ocak)

Ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde iyi bir şekilde temsil eden ve şuanda liderin bir galibiyet gerisinde olan Karşıyaka koç Markovic’in takıma biraz daha hakim olması ile toparlanmaya başladı BSL’de de. Şuanda 7 galibiyetle 7.sıradalar, 1 galibiyet avantajları var play-off potasında. Galatasaray’ı İzmir’den elleri boş gönderdikten sonra hedef maçlarından birinde Büyükçekmece’ye kaybettiler, halen deplasmanda kazanma konusunda sorunları var. Summers her maçta olduğu gibi bu maçta da takımına liderlik edecektir. Green şuanda takımını gayet iyi organize ediyor ve Ponitka da istikrarı yakalamaya başladı. BSL’de ortalama 76 sayı atarken potalarında da 78 sayı görüyorlar.

Best Balıkesir 2 galibiyetle 15.sırada yer alıyor, ligin dibine demir atmış durumda. Koç Demir yönetiminde toparlandıkları kesin ki son maçlarında kendi sahalarında kritik maçta Yeşilgiresun’un yendiler, çıkış kovalıyorlar. Culperpper’ı da kadro dışı bıraktılar ve şuanda takım koçun istediği hale geldi. Aslında bu kadro değişikliği ve mentalite değişikliği ile takımın daha iyi savunma yaptığını söyleyebiliriz sezonun ilk bölümüne nezaran. Ofoegbu ve yeni guard ikilisi Kelley ile Andrews bu maçta da takımlarının en önemli isimleri olacaklar. Golubovic dışında net bir uzunlar yok bu nedenle pota altında sıkıntı yaşayabilirler. Ligde ortalama 76 sayı atıp potalarında da 84 sayı görüyorlar.

Karşıyaka tabiki maçın favorisi ancak Balıkesir de son maçlarda kolay lokma olmadığını gösterdi. Bu nedenle handikap bana riskli görünüyor. Bununla birlikte iki takım da zaman zaman tempoyu düşürüp sert savunma yapabiliyorlar, bu maçta da sert anlar yaşayabileceğimizi düşünüyorum. Kazanan takımın 80 sayıyı geçmesi kolay olmayacaktır, önerim alt seçeneği.

Tahmin: Alt (156.5)

İlginizi Çekebilir

Banvit – Beşiktaş Maç Analizi! (25 Mayıs)

Banvit seride ilk maçı kazanarak Bandırma’ya çok önemli bir avantaj götürdü. Özellikle Caloiaro ve Taylor’dan …

Bir Cevap Yazın