Karşıyaka – Banvit Maç Analizi! (30 Nisan)

unver-erturkTürkiye Basketbol Süper Ligi’nde son 3 haftaya girilirken hem düşme hattında hem de Play-Off potasında birbirinden kritik karşılaşmalar oynanıyor. Play-Off potasını çok yakından ilgilendiren karşılaşmada Karşıyaka İzmir’de Banvit’i ağırlıyor. Karşıyaka 1 karşılaşması eksik durumda 15 galibiyette 3 takımdan biri durumunda. Bu karşılaşmadan sonra Büyükçekmece, Yeşilgiresun ve Galatasaray deplasmanlarına gidecekler. Geçtiğimiz hafta Konya’yı eksiklerine rağmen rahat geçtiler. Kenny Gabriel’ın yükselen formu devam ediyor. Kenan Sipahi takımı çok iyi oynatıyor. Son karşılaşmada tam 13 asist yaptı.

Banvit Fortson ayrıldıktan sonra çokta iyi sonuçlar alamadı. Kimilerine göre ayrılık kararı doğru olsa da son 5 maçta alınan 4 yenilgi ve kazanılan karşılaşmanın içerde Konya’ya karşı sadece 2 fark ile olması her şeyi özetler nitelikte. Geçtiğimiz hafta sahalarında Büyükçekmece’ye kaybettiler ve Play-Off potasını iyice karıştırdılar. Slaughter ve Moerman takımın sayı yükünü çeken isimler. Yerli rotasyonundan katkı alamamaları en büyük problemleri.

Karşıyaka bu karşılaşmadan sonra çok zor 3 deplasmana gidecek. Play-Off yarışında sıralamadaki en ciddi rakiplerinden Banvit’e karşı saha avantajını vermeyeceklerdir. Karşıyaka kazanır.

Tahmin: MS 1 (1.40)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın