Karşıyaka – Anadolu Efes İddaa Tahmini! (16 Haziran)

cagri-sertyeleserKarşıyaka’yı önce tebrik ederek başlamak lazım. Olağanüstü bir play off geçiriyorlar gerçekten. Zorlu takımları bir bir eleyerek geldiler finale ve avantajı alarak 2-1 öne geçtiler seride. Bobby Dixon tam bir MVP gibi oynuyor gerçekten. Tek başına demek biraz haksızlık olabilir takım arkadaşlarına ama bazı noktalarda gerçekten tam bir lider gibi sürükledi takımını. Strawberry ve Dieblerde, Dixon’un en büyük yardımcıları konumunda.

Anadolu Efes içinde bu seri tam bir hayal kırıklıkları ile dolu oldu. İlk maçı çok geriden gelip zor kazandılar , 2. maçta da belki de elindeki maçı vererek saha avantajını kaybettiler. Tabi bu oyun üzerinde ki hatalar. İlk maçtan sonra Huertel 2 maç ceza aldı ama bu maçta yok.Son maçta da Krstic’i kaybettiler. Drapper de sakatlığı nedeniyle yok.

Karşıyaka’nın saha avantajını çok iyi kullandığını herkes biliyor. Atmosfer ve basketbolu bilen taraftarı ile çok etkililer kesinlikle. Krstic’in olmayacağın gelmesi haberinden sonra handikaplarda 6,5’a kadar çıktı. Ben gene Karşıyaka’nın kazacağını düşünüyorum ama Anadolu Efes basit takım imajı yaratılıyor şu an. Bu kesinlikle doğru değil.Ben genede taraf bahsinden kaçacağım yeni handikaptan. Huertel ve Krstic yokken skor yönü düşecek Efes’in ama Doğuş ve Lasme ile de savunması çok güçlenecek. Ben düşük skorlu bir maç bekleyeceğim.

Tahmin: Alt (153.5)


giray-ozkanTBL final serisi Anadolu Efes için kabus gibi haberlerle sürüyor. Heurtel’in aldığı 2 maçlık ceza ile sarsılan ekipte uzun rotasyonunun önemli ismi tecrübeli Krstic’te sakatlanınca ikili oyunları oynayacak kimse kalmadı. Serinin bir önceki maçında özellikle 2. devre de çok top kaybı yaptılar. Zone pres karşısında top çıkartamadılar. Rakibin top çalarak arttırdığı tempoyu bozamadılar.

Karşıyaka’da son maçta Palacios hücum anlamında vasat altında kalsa da, savunmada iyi oynadı. Strawberry oyunun hakimiydi. Dixon ve Diebler’de her zamanki oyunlarını oynadılar. Anadolu Efes’in hücum problemi Krstic yokluğunda daha da artacak. Bu nedenle benim ilk tercihim alt olacak. Ayrıca handikapsız bahiste MS 1 alternatifim var.
Tahmin: Alt (153.5) & MS 1 (1.30)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın