Karadağ – Gürcistan Maç Analizi! (17 Eylül)

fersu-yahyabeyogluKoç Tanjevic ve yetenekli oyuncuları ile yeniden ayağa kalkan Karadağ Eurobasket 2017 biletini son maça gelmeden takımlardan biri oldu 5 galibiyetle. Bu maçlarda onları tek zorlayabilen Gürcistan olmuştu ve kendi sahalarında sadece 2 farkla yenilmişlerdi Karadağ’a. Pota altında bir çok etkili silahları var ve takımı da bu isimler sürüklüyor. Vucevic, Todorovic, Dubljevic ve eski Beşiktaşlı Dasic takımın en önemli silahları.

Gürcistan elemelerin en etkili takımlarından biri ve %90 en iyi ikinciler arasına girip adlarını Eurobasket 2017’de yer alan takımlar arasına yazdıracaklar, sadece bir kere Karadağ’a yenildiler bu maç öncesinde. Gürcistan da rakibi gibi pota altında etkili silahlara ve skorer bir devşirmeye sahip. Pachulia, Sanikidze, Shengelia ve Dixon takımın ön plana çıkan isimleri.

İlk maçta olduğu için Pachulia ve Vucevic arasındaki kapışmayı izlemek hayli keyifli olacak ki Gürcistan’ın yine kolay pes etmeyeceğini düşünüyorum, +9.5 handikap gerçekten çok iyi kaçırmamak lazım.

Tahmin: MS2 (+9.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın