Karadağ (B) – Yunanistan (B) İddaa Tahmini! (21 Haziran)

giray-ozkanAvrupa Basketbol Şampiyonasında günün en kritik maçı. Günün başlangıcında grubun 4. sırasında olan Karadağ asist ve ribaund anlamında turnuvanın ilk 5 sırasında. Ancak savunma ve hücumda bu avantajlarını kullanamıyorlar. Oyun kurucu bölgesinde bu sene Osmaniye ile yokları oynayan Skerovic var ve turnuvanın en çok asist yapan isimlerinden biri oldu. Pota altında kesinlikle fark yaratacak isimler olan Dubljevic, Jovanovic, Perovanovic ve Robinson’a sahipler. Ve bu 4 oyuncudan skor katkısı alıyorlar. Ayrıca hemen belirteyim bu isimlerin hepsi 4 ve 5 numara oynayan oyuncular.

Yunanistan turnuvanın son maçında kritik Çek Cumhuriyeti galibiyeti ile beraber çeyrek final mücadelesi içinde olduğunu kanıtladı. Sadece forvetleri ile iş yapabilir dediğimiz ve bunu istatistiklerde 2 forvetinin de çift haneli sayı ortalaması ile kanıtlayan ekibin en önemli özelliği savunma istikrarı. Turnuva’da bizden sonra en az sayı atan ekipler.

Karadağ uzunları ile fark yaratan bir takım. Kısaları ise bu tunuvada beklenenden iyi performans veriyor. Yunanistan son maçında Çekleri yenerken Sotirou’dan kritik bir katkı aldı.Bugün forvet pozisyonundan zaman zaman 3 numaraya da kayan Karadağ’lı uzunlar nedeniyle o katkıyı almaları zor. Karadağ handikapı aşar. Alt alternatifi olur.

Tahmin: MS 1 (6.5h)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın