Kanada (K) – Çin (K) Maç Analizi! (7 Haziran)

ploutos

İskoç teknik adam John Herdman’ın çalıştırdığı Kanada takımı Dünya Kupası’na Kıbrıs turnuvası ve hazırlık maçlarıyla hazırlandı. 2014’ün sonlarında oynadığı iki hazırlık maçında Japonya’ya 3-2 kaybeden Kanada, İsveç ile de 1-1 berabere kalmıştı. 2015 yılı itibariyle ise Kanada’nın katıldığı Kıbrıs turnuvasında grubunu İtalya, Güney Kore ve İskoçya’yı mağlup ederek finale kaldığını, grup maçlarında gol yemediğini belirtelim. Finalde ise İngiltere’ye 1-0 kaybeden ekip 2015 yılında oynadığı 5 hazırlık maçından 4 galibiyet çıkartmasını bildi.

Çinli teknik adam Wei Hao’nun çalıştırdığı Çin ise bu turnuvaya Algarve Kupası ve hazırlık maçlarıyla hazırlandı. Algarve Kupası’nda gruplarda oynadığı maçlarda Almanya ve İsveç’e mağlup olan Çin, Brezilya ile berabere kalırken bu maçların tamamında gol atamamıştı. Hazırlık maçlarında da pek iç açıcı sonuçlar almayan Çin’in 205 yılında oynadığı 4 hazırlık maçında galibiyet elde edemediğini de belirtelim.

Dünya sıralamasında 8. sırada olan ve turnuvaya ev sahipliği yapan Kanada ile 16. sırada olan Çin’in mücadelesinde Kanada’yı galibiyete yakın görüyorum. Yurt dışında da ev sahibi takım galibiyetine verilen oranda düşüşler yaşandığını da belirtmeliyim.

Tahmin: MS 1 (1.30)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın