İtalya – İsveç Maç Analizi! (17 Haziran)

koray-celiker-kingİtalya’da oyuncular değişir ancak sistem değişmez. Her zaman olduğu gibi katı savunma yapan ama sonuca gidebilen bir takım olduklarını Belçika karşısında gösterdiler. Her şeyden önce turnuva takımı olduklarını da futbolseverlerin gözünde yinelediler. Barzagli, Chiellini ve Bonucci’den oluşan 3’lü savunma hattı rakip oyuncular için oldukça zorlayıcı. Ancak aynı kaliteyi hücum oyuncularında görmek artık mümkün değil. İtalya’yı izlerken hemen hemen herkeste gözler Pirlo’yu özlemle arıyordur.

İsveç ise bana göre grubun en zayıf halkası. İlk maçta oynadıkları oyunla 1 puanı hak etmediler. İrlanda İsveç’i bayağı zorladı. İbrahimovic de istediği topları alamayınca hücum hattında sönük kaldı. Jimmy Durmaz ve Erkan Zengin gibi yakından tanıdığımız oyuncular ise ilk maçta yedek kaldı.

Zor bir maç olarak görünse de İsveç’in İbrahimovic dışında elinde önemli bir silah bulunmaması İtalya’nın savunmada daha rahat oynayacağı anlamına geliyor. Ek olarak bu maçtan alınacak bir puan İtalyanları üzmez, İsveçlileri de uçuruma sürüklemez. Maviler öne geçerse maçı kolayca kapatabilirler. Bu yüzden ilk tercihim 2,5 altı olacak.

Tahmin: 2,5 Altı (1.40)

İlginizi Çekebilir

Arsenal Tula – SKA Khabarovsk Maç Analizi! (24 Temmuz)

Rusya’da 2. hafta kapanış maçı. Arsenal Tula ligin ilk maçında deplasmanda Loko’ya 1-0 mağlup oldu. ...

Bir Cevap Yazın