İsveç – Bosna Hersek Maç Analizi! (14 Eylül)

fersu-yahyabeyogluC grubunda Rusya ilk 3 maçını kazanarak zaten Eurobasket biletini kaptı. İsveç ise çıkacağı bu 3.maçta bir galibiyet alarak en iyi ikinciler arasında yer alabilmek için şansını zorlamak istiyor. Son maçlarında da beklentilerin aksine Rusya karşısında iyi direnmişlerdi ve sadece 12 sayı farkla kaybetmişlerdi. Genç oyun kurucu Hakanson takımın lideri, Czerapowicz de skor anlamında iyi katkı veriyor.

Beklentilerin aksine turnuvaya kötü başlayan Bosna ilk maçta Rusya’dan yediği 29 sayı farkın altından halen kalkamadı. İsveç’i zorla yendiler ve sonrasında Rusya karşısında iyi direndiler ama genç Musa ve Teletovic arasında yaşanan tatsız tartışma ve Nurkic’in isteksiz tavrı Bosna’yı hedeften hayli uzaklaştırmış durumda artık.

Bosna Hersek Teletovic’in kadro dışı kalması ve Nurkic’in problemli tavırları ile takım olgusunu tamamen kaybetmiş durumda. Genç Musa da Teletovic ile yaşadıklarından sonra mental olarak toparlanmakta zorlanacaktır. İki takım da skor bulmakta zorlanıyorlar, 75 sayıyı geçmekte zorlanıyorlar. Denk güçlerin mücadelesinde bu maçta da az skor bekliyorum.

Tahmin: Alt (145.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın