İstanbul Büyükşehir Belediye – Anadolu Efes Maç Analizi! (9 Ekim)

fersu-yahyabeyogluSezon içerisinde takımın başına getirilen tecrübeli koç Ertuğrul Erdoğan mevcut krizi iyi yönetmiş ve takımını ligde tutmayı başarmıştı. Transfer döneminde ise kendi sistemine uygun bir kadro kurma şansı yakaladı ki bunu da doğru hamlelerle değerlendirdiğini söyleyebiliriz. Bu sezon daha derli toplu ve mücadele derecesi daha yüksek bir İstanbul BB izleyeceğiz. Savunmada daha sert ve kararlı bir İBB olacak karşımızda fakat sakatlar can sıkıyor. Özellikle el tarak kemiği kırılan Varnado’nun eksikliğini çok hissedecekler. Bunun yanında parmağında kırık olan Metecan ve adelesinde yırtık bulunan Uğur da bu maçta forma giyemeyecekler. Varnado yerine yaptıkları yeni transfer, NBA patentli Smith ise haftasonu Cuma günü Türkiye’ye geldi henüz, bu maçta oynaması beklenmiyor. Hazırlık maçlarında etkili oynayan Armand-Markota ikilisi bu maçta da koç Erdoğan’ın en büyük kozu olacak.

Son yıllarda yüksek bütçeler ile kurulan iddiaalı kadrolar, yapılan koç değişiklikleri yani kısaca önemli yatırımlara rağmen Anadolu Efes özlediği başarılardan uzak kaldı. Büyük umutlarla gelen ancak beklentileri veremeyen duayen koç Ivkovic ile yolların ayrılmasının ardından Baskonia ile Final Four’a kalmayı başaran Hırvat koç Perasovic’e 2.bir şans verdi lacivert beyazlılar. Takımın başarısız olduğu sezonlardan biri olan 2010-11’de de takımın başındaydı Hırvat koç. Yeni sezon öncesi transfer döneminde yapılan hamleler açıkçası bende bir çok soru işareti yaratmıştı fakat hazırlık maçlarında ve Cumhurbaşkanlığı kupası finalinde takımın gösterdiği performans yanıldığımı gösterdi. Çok daha dinamik, mücadeleci ve istekli bir Anadolu Efes var karşımızda. Halen hücumda Heurtel’in eline çok bakıyorlar ve onun günlük performansı takımı direkt etkiliyor. Cotton ve Omic şimdiye kadar sezonun hayal kırıklıkları olurken Honeycutt ve Thomas ise takımın en formda isimleri.

İBB tam kadro çıkabilseydi bu maça Anadolu Efes’e kesinlikle direneceğini söylerdim. Ama bu kadar eksikle işleri olduğundan da zor olacak. Özellikle Varnado’nun eksikliğini çok hissedecekler. Anadolu Efes ise kupa yenilgisinin ardından toparlanma sürecinde rakibini ciddiye alacaktır. Takımın ritmini bulabilmesi için net ve farklı bir galibiyete ihtiyaçları olduğunu çok iyi biliyor koç Perasovic ve takımını buna göre sahaya sürecektir. Lacivert beyazlılardan rahat bir galibiyet bekliyorum.

Tahmin: MS2 (-13.5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın