İstanbul BBSK – Karşıyaka Maç Analizi! (26 Kasım)

unver-erturkSezona zor bir fikstür ile başlayıp ardından üst üste 2 galibiyet alan İstanbul BBSK son haftalarda sakatlıklardan en çok canı yanan takımlar arasında yer aldı. Yeşilgiresun ve Trabzon deplasmanlarında çok kötü savunma performanslarının yanına hücumda da kötü yüzdeler eklenince üst üste 2 farklı mağlubiyet aldılar. Calloway ve Armand takımın sayı yükünü çeken isimler. Kartal’ın sezonu kapatmasının ardından Markota’nın da elinde bir kırık meydana gelmiş ve 1 ay sahalardan uzak kalacağı açıklanmıştı. Bu sezon ayak parmağında ki kırık yüzünden henüz forma şansı bulamayan ve iyileşen Metecan Birsen’in yakın zamanda koçun inisiyatifine göre süre alması bekleniyor.

Bu sezon yenilenen kadrosu ile inişli çıkışlı bir grafik gösteren bir Karşıyaka izliyoruz. DeJuan Summers ve Ponitka sezonun en etkili isimleri. Brent Petway gün geçtikçe hayal kırıklığı seviyesini yukarıya çekiyor. Muhammed Baygün yerli rotasyonunda ciddi süre almasına rağmen son karşılaşmalarda şut ritminden çok uzak.

İstanbul BBSK son maçlarda daralan kadrosu ile ciddi sorunlar yaşadı. Bu karşılaşmada da Karşıyaka’ya karşı zorlanacaklarını ve bir mağlubiyet daha alacaklarını düşünüyorum.

Tahmin: MS 2 (-4.5h)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın