İstanbul BBSK – Banvit Maç Analizi! (7 Ocak)

İstanbul BŞB şuanda 5 galibiyetle 11.sırada, koç Erdoğan yönetiminde biraz olsun toparlanmış olsalar da sakatlıkların da etkisiyle son maçlarda inişli çıkışlı bir performans sergliyorlar. Son 3 maçta sadece 1 galibiyet aldılar ki kaybettikleri iki maç yani Tofaş ve Büyükçekmece maçları playoff resmine girebilmek adına hedef maçlarıydı. Sakatlığı devam eden Kartal dışında eksikleri yok bu zorlu maç öncesi. Guard ikilisi Armand ve Calloway bu maçta da en büyük kozları olacak. BSL’de ortalama 74 sayı atarken potalarında da 82 sayı görüyorlar. Son 3 maçlarından ikisinde 158.5 baremini geçtiler.

Banvit Şampiyonlar Ligi’nde ülkemizi gayet iyi bir şekilde temsil ediyor ve gruplarında ikinci sıradalar, liderlik için şansları devam ediyor. BSL’de ise zirvenin sadece 1 galibiyet gerisindeler, 4.sıradalar. Aralık ayının başında zirve yarışı için kritik iki maçta Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye karşı kaybettiler. Ancak sonrasında TED ve Uşak’ı geçerek tekrar çıkışa geçtiler. Tolga’nın iyileşmesi ve oynamaya aç olan Furkan’ın takıma ısınması ile rotasyon iyice genişledi. Theodore ve Orelik yine takımın en önemli silahları. Ligde oynadıkları maçlarda ortalama 82 sayı atarken potalarında da 76 sayı görüyorlar.

Dinamik guardları ve koşan uzunları ile tempoyu yükseltmeye çalışan İBB karşısında Banvit de buna cevap verecek bir takım. Özellikle Theodore-Tolga-Furkan üçlüsü oyundayken rahatlıkla koşuyorlar açık alanda. Banvit geniş kadrosu ve kalitesiyle tabiki maçın favorisi ancak handikap biraz riskli bu nedenle üst seçeneği daha rahat görünüyor.

Tahmin: Üst (158.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın