İspanya – Polonya Maç Analizi! (12 Eylül)

giray-ozkan

B grubunda 2. sırayı Almanya’yı zor bir maç sonunda 1 sayı ile yenerek alabilen İspanya,A grubunu 3. sırada bitiren Polonya ile karşılaşıyor. İspanya ilk turda mücadele ettiği B grubunda millilerimizi ve İzlanda’yı farklı yenerken,Sırbistan ve İtalya’ya yenildikten sonra Almanya’yı kaderini belli edecek maçta 1 sayı ile yenerek gruptan çıktı.Takımın tempolu basketboldan ödün vermediğini 92.8 sayı ortalaması ile bu alanın lideri olmasından anlayabiliyoruz.Ancak ispanya’nın savunmada zaman zaman sıkıntılar yaşayabildiğini de grup aşamasında sondan 2. sırada olan yedikleri sayı ortalaması ile görebiliyoruz.İtalya ve Sırbistan’ın dış atıcılarına direnememeleri dış alan savunmasında yaşadıkları zafiyeti göz önüne sererken,yaşlanan Gasol’un savunmada yetersiz kalışı da dikkat çekici oldu.Grup aşamasında skor yüklerini Gasol,Mirotic ve Rodriguez çekti.Top paylaşımları üst düzey.

Polonya ilk turda Fransa ve İsrail mağlubiyetleri yaşasa bile dirençli oyununu sürdürdü.En önemli özellikleri savunmada dirençlerini uzun süreye yayabilmeleri ve maçın sonuna kadar sürdürebilmeleri olarak gözüküyor.Seneye de ACB’de oynayacak olan forvet Waczynski ile NBA’de ki tek temsilcileri Gortat takımın skorerleri.Genç yıldız adayı Ponitka ve tecrübeli A.J Slaughter ise takıma öncelikle top paylaşımı açısında yardımcı oluyorlar ve skor üretimi de çift hanelere yakın seyrediyor.

İspanya’nın bu karşılaşmada yine kendi basketbolunu oynayıp 85-90 sayı aralığında bir skor bulacağını Polonya’nında direnç gösterip 75-80 sayıya ulaşacağını düşünüyorum.Bu nedenle üst öncelikli tercihim.Ardından ise handikap avantajı ile MS:2 öneriyorum.

Tahmin: Üst (153.5)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (24 Mayıs)

İdeal 796 – Darüşşafaka – Anadolu Efes (5.5h) MS 2 : 1.70 799 – Andorra …

Bir Cevap Yazın