İspanya – Litvanya Maç Analizi! (20 Eylül)

unver-erturk2003 Avrupa Şampiyonası’nın finalistleri 2015 finalinde Fransa’da tekrar karşılaşıyor. İspanya kupalara finallere alışık bir takım ama eğer bugün kupayı kazanırlarsa kesinlikle 35 yaşında ki Gasol’e borçlu.Son Fransa maçında 40 sayı 11 ribaund 1 asist 3 blok ile salondaki 27.000 Fransız’a şoku yaşattı.Turnuva genelinde25.6 sayı ortalama ile oynadı.Gasol’ü çok konuşmaya gerek yok diye düşünüyorum.Gelelim Rudy Fernandez’e.Bu adama ne oldu ? Turnuvada toplam 7 karşılaşmada 39 sayı atabildi.(Gasol 1 maç 40 sayı).20/3 %15 3’lük performansı ve çok dikkat çekmeyen en düşük istatistiklerinden birisi maç başına yaptığı asist yüzdesi.(1.6)Nikola Mirotic grup maçlarından sonra oynanan Yunanistan ve Polonya maçlarında kendine gelmişti ama Fransa karşısında Diaw’a karşı bir etki gösteremedi ve çok kötü bir maç çıkardı.Sadece 7 sayı atabildi ve 4 top kaybı yaptı.İspanya,Fransa karşısnında takım olarak çok fazla hücum ribaundu verdi.3.Çeyreğin sonunda fark 11 sayıya çıkmasına rağmen Fransa’nın 4.periyod başında faul hakkını doldurması ve Gasol’ün malum performansına Sergio Rodriguez’in verdiği katkı ile maçı kazandılar.Tabi Fransa’nın son 7 dakikada sadece 5 sayı atabilmesi ve Tonny Parker’ın rezalet oyununuda bir kenara atamak lazım.

Gelelim turnuvanın namağlup tek takımını ribaundlarda ezen felaket bir hücum yüzdesinde tutan Litvanya’ya.Aslında Sırbistan maçını izlemeyen birine Litvanya 17 top kaybı yaptı ve 14/2 3’lük attı desek ne derdi acaba ? En çok sorulan soru kesinlikle ‘’Kaç farkla yenildi ?’’ olurdu.Ama Sırbistan’ın ribaundlarda ezilmesi ve hücum performansı bu sonucu ortaya çıkardı.Bogdanovic ve Raduljia en kötü maçlarını oynadılar.Litvanya takım olarak çok sert bir savunma yaparak oyunun her alanında mükemmel bir baskı ve sertlik kurup Sırbistan’ın o mükemmel oyununu en kritik maçta bozdu.Seibutis en kritik anlarda çok önemli sayılar attı.Maciulis sorumluluk almaktan kaçmıyor.

Bir tarafta Gasol bir tarafta Valanciunas,
Bir tarafta Maciulis diğer tarafta Rodriguez,
Tabi birde hayal kırıklığı Rudy Fernandez..
Tüm performanslar unutulup günlük performanslara bakılacak bir maç. Maç tahminine gelicek olursak ise tek cümle yeterli ; Gasol çok istiyor.

Tahmin: MS 1 (1.30)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın